Ketche Biyografisi

Doğum tarihi: ??.??.1973
Ketche kaç yaşında: 50
Kilo & Boy:
Burcu:
Meslek: Yönetmen
Ketche doğum yeri: Bakırköy, İstanbul

Ketche Kimdir?

Ketche, gerçek adıyla Hakan Kırvavaç, 1973 yılında İstanbul’un Bakırköy semtinde dünyaya geldi ve Kültür Koleji’nden mezun oldu. Meslek yaşamını Danimarka’da sürdürdüğü 1990’ların başlarından itibaren reklam filmi yönetmekle başladı ve bir dizi iletişim ve teknoloji şirketinin tanınan reklamlarının yönetmenliğini yaptı. Bunun yanında, Gökhan ve Hakan Özoğuz, Bora Uzer, Hadise Açıkgöz ve Kenan Doğulu gibi popüler müzik sanatçılarının video kliplerini yönetti. 2010’da Romantik Komedi adlı filmi yönetti; filmde Cemal Hünal, Engin Altan Düzyatan, Sinem Kobal, Sedef Avcı, Begüm Kütük, Gürgen Öz, Burcu Kara, Burcu Esmersoy ve Janset gibi oyuncular rol aldı.

Ketche’nin müzisyen Müslüm Gürses’in hayatını anlatan ‘Müslüm’ filminin yönetmenliğini Can Ulkay ile birlikte yaptı ve bu film sayesinde 2019 Uluslararası İzmir Film Festivali’nde “En İyi Yönetmen” ödülünü aldı.

Kırvavaç, Danimarkalı Line Aarsland ile birlikteydi, ancak daha sonra boşandı ve 2014’te Ayşe Özyılmazel ile bir ilişkiye başladı.

2018’de, Müslüm Gürses’in hayatının anlatıldığı film Müslüm’ün yönetmenliğini yaptı. Bu filmin başrolünde Timuçin Esen (Müslüm Gürses’ rolünde) ve Zerrin Tekindor (Muhterem Nur rolünde); Ayça Bingöl, Erkan Can, Taner Ölmez, Erkan Avcı, Şahin Kendirci ve Turgut Tunçalp gibi oyuncular diğer rollerde yer aldılar.

2022’de Buşra Pekin’in başrolünde olduğu Dilberay filminin yönetmenliğine imza attı.

Başlıca ödülleri ve filmleri/dizileri arasında:
Ödül:
– En İyi Yönetmen (2019 Uluslararası İzmir Film Festivali – Müslüm filmi)
Filmleri/Dizileri:
– Senden Daha Güzel (2022)
– Sen Yasamaya Bak (2022)
– Dilberay (2022)
– Teşkilat (2021)
– Şampiyon (2019)
– Müslüm (2018)
– Hayatımın Aşkı (2016)
– Bu İşte Bir Yanlızlık Var (2013)
– Romantik Komedi (2010) bulunmaktadır.

Ketche haberleri

Ketche, Ketche biyografisi, Ketche hayatı, Ketche özgeçmişi, Ketche hakkında, Ketche doğum yeri
Ketche fotoğraf, Ketche video, Ketche resim, Ketche kimdir?, Ketche kaç yaşında?, Ketche nereli,
Ketche memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!