Kevin Costner Biyografisi

Doğum tarihi: 18.Ocak.1955
Kevin Costner kaç yaşında: 68
Kilo & Boy:
Burcu: Oğlak
Meslek: Sinema Oyuncusu, Müzisyen, Yönetmen
Kevin Costner doğum yeri: Lynwood, Kaliforniya, ABD

Kevin Costner Kimdir?

Kevin Costner, 18 Ocak 1955’te Kaliforniya’nın Lynwood kentinde Sharon Rae ve William Costner’in oğlu olarak dünyaya geldi. Orta schoolunu Cabrillo’da, liseyi ise Ventura Buena Lisesi’nde tamamladı. “California State University”de işletme eğitimi alırken finans ve pazarlama üzerine yoğunlaştı. Spor ve müziğe olan tutkusu genç yaşlarda başladı. Costner, oyunculuk derslerine katılarak gerçek aşkı olan oyunculuk alanına adım attı ve bu sırada gündüzleri sahne yönetmenliği yaptı. Ancak sinemaya geçiş yapmadan önce bir dizi çeşitli işlerde bulundu, bunlar arasında kamyon sürmek, otobüs sürmek ve kiliselerde şarkı söylemek vardı.

Sinema kariyerine 1981 yılında Jim Wilson’ın yönettiği “Stacy’s Knights” filmiyle başladı. Bu filmle ilk kez kamera önündeydi. Ancak kariyerinin başı çetrefilliydi ve ikinci filminde kesilen sahnesi nedeniyle ilk büyük çıkışını “Fandanga” isimli filmde yaptı.

Sinemada popüleritenin yakalayan Costner, International alanda tanınmasını sağlayan “The Untouchables” ve “No Way Out” gibi filmleriyle yıldızı parladı.

Yerlilerle arkadaş olan bir kavalyeyi oynadığı “Dances With Wolves” ile oscar ödülünü kazandı. Ardından rol aldığı “JFK” ve ‘Robin Hood : Prince of Thieves’ filmleri Kevin Costner’ın adını uluslararası platformda daha da genişletti.

Müziğe olan ilgisi devam eden Costner, 2007’den bu yana “Modern West” adlı bir rock grubunda vokal yapmaktadır.

2009’da Türk Hava Yolları’ndan (THY) reklam filmi yapmak üzere İsveç’ten ödüllü yönetmen Fredik Callingaard’dan teklif aldı ve filmde oynadı.

Kevin Costner’in hali hazırda evli olup, birçok çocuk babasıdır. Costner, hem bir oyuncu hem de bir aile babası olarak bilinir.

Ödülleri arasında, Mini Dizi Dalında En İyi Erkek Oyuncu dalında Emmy ve Altın Küre, En İyi Yönetmen dalında Altın Küre ve Oscar, En İyi Film dalında Altın Küre ve Oscar ve Tek Başıma Olağanüstü Başarı (Aktör, Yapımcı, Yönetmen) dalında Dances with Wolves ödülünün de bulunduğu bir dizi ödül vardır.

Son olarak, Kevin Costner çeşitli filmlerde ve televizyon dizilerinde oyuncu, yapımcı ve yönetmen rolleriyle bilinen bir Hollywood ikonudur. Hollywood kariyerinin yanı sıra, Costner, Kaliforniya’nın prestijli Birnam Wood Golf Club’ında bir üyedir.

Kevin Costner haberleri

Kevin Costner, Kevin Costner biyografisi, Kevin Costner hayatı, Kevin Costner özgeçmişi, Kevin Costner hakkında, Kevin Costner doğum yeri
Kevin Costner fotoğraf, Kevin Costner video, Kevin Costner resim, Kevin Costner kimdir?, Kevin Costner kaç yaşında?, Kevin Costner nereli,
Kevin Costner memleketi


Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!