Kibariye Biyografisi

Doğum tarihi: 10.Ağustos.1960
Kibariye kaç yaşında: 63
Kilo & Boy:
Burcu: Aslan
Meslek: Şarkıcı
Kibariye doğum yeri: Akhisar , Manisa

Kibariye Kimdir?

Bahriye Tokmak olarak bilinen Kibariye, 10 Ağustos 1960’da Manisa’nın Akhisar ilçesine bağlı Kapaklı köyünde dünyaya geldi. Babası Doğan ve annesi Makbule Tokmak’ın ilk çocuğuydu ve ailenin toplamda 9 çocuğu oldu. Roman kökenli olan Kibariye’nin çocukluğu, nüfus kayıtlarındaki bir karışıklık nedeniyle ebeveynlerinin evlendiği tarihten önce doğduğu bilinen bir hikayeyle daha ilginç hale gelir. Nüfus kayıtlarına göre 1961’de dünyaya geldiği belirtilse de 1981’de mahkemeye başvurarak doğru doğum tarihini, 1959’u, tescil ettirdi.

Kibariye’nin ailesi, pamuk ve tütün toplama işleriyle geçimlerini sağlıyordu ve ailenin maddi durumu nedeniyle Kibariye hiç okula gitme fırsatı bulamadı. Müzik yeteneği, Enver Düzay adlı bir müzisyen tarafından keşfedildi ve 1974 yılında İzmir’deki pavyonlarda şarkı söylemeye başladı.

1980’lerin başında Kibariye’nin sesi ve yorumu, kısa sürede gözlerini üzerine çeken Turgut Akyüz’ün dikkatini çekti. Akyüz, Kibariye’yi İstanbul’daki Stardust gazinosunda sahneye çıkarma fırsatı buldu ve kısa sürede media, Kibariye’nin doğallığı ve ses yeteneğiyle büyülendi. İlk büyük teklifi, 1981 yılbaşı gecesi TRT Televizyonu’ndan aldı ve “Kimbilir” adlı şarkıyla büyük başarı elde etti. Bu başarı, onun “Kimbilir” adlı filmde ilk sinema rolünü almasına vesile oldu.

1981 yılında özel TV kanallarının dikkatini çekti ve ilk televizyon programını Kanal 6’da “Darısı Başınıza” adlı programla sunmaya başladı. Daha sonra “Eğlen Coş İşte Kiboş” isimli programla ATV’ye geçti ve İnter Star’da “Kibariye Show” adlı programı ile devam etti. Kibariye, ayrıca 2011’de Kanaltürk TV’de kendi adını taşıyan bir programın sunuculuğunu üstlendi ve ATV’de yayınlanan “Oryantal Star” yarışmasında jüri üyesi oldu.

Kibariye’nin hayatında en belirgin dönüm noktalarından biri kişisel yaşamı oldu. İlk evliliğini 1979’da kendi şoförü olan Tünay Ürek ile yaptı ancak 1996’da aldatılma gerekçesiyle ayrıldılar. İkinci evliliğini ise 1999’da, 1981 doğumlu Ali Küçükbalçık ile yaptı ve bu evlilikten 2000 doğumlu Birgül isimli bir kız çocuğu dünyaya geldi.

Filmografi ve diskografisi geniş olan Kibariye, ilk filmini 1981’de ve ilk albümünü ise aynı yıl yayınladı. O tarihten bu yana birçok film ve albümde yer aldı ve hala aktif bir sanatçı olarak kariyerine devam ediyor. Son albümünü 2014 yılında çıkardı ve hala TV’de ve konserlerinde performanslar sergileyerek hayranlarına müzik yapmaya devam ediyor.

Kibariye haberleri

Kibariye, Kibariye biyografisi, Kibariye hayatı, Kibariye özgeçmişi, Kibariye hakkında, Kibariye doğum yeri
Kibariye fotoğraf, Kibariye video, Kibariye resim, Kibariye kimdir?, Kibariye kaç yaşında?, Kibariye nereli,
Kibariye memleketi


Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!