Kıraç Biyografisi

Doğum tarihi: 17.Haziran.1972
Kıraç kaç yaşında: 51
Kilo & Boy:
Burcu: İkizler
Meslek: Müzisyen
Kıraç doğum yeri: Kahramanmaraş

Kıraç Kimdir?

17 Haziran 1972’de Kahramanmaraş, Göksun ilçesinden bir ailenin üçüncü çocuğu olarak, Ali Tufan Kıraç, dünyaya geldi. Babası öğretmendi ve görevi nedeniyle 10 yaşına kadar Kahramanmaraş ve çevresinde birkaç farklı köyde yaşadılar. 1982’de babasının İstanbul’a tayini çıktı ve aileyle İstanbul, Hasköy’e yerleştiler.

Küçük yaşlardan itibaren müzikle ilgilenen Kıraç, bu konudaki ilk desteği babasından aldı. Bağlama çalmaya başladı ve daha sonra lise müzik öğretmeni Refik Köksal, onun yeteneğini fark ederek ilk gitarını hediye etti. Bu gitarına “Kaf-ı Sabah” adını koydu, bu ad Kaf dağının arkasındaki sabah anlamına geliyordu.

Liseyi bitirdikten sonra 1990’da Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği bölümünü kazanarak, İstanbul’un çeşitli alanlarında barlarda çalışmaya başladı. Kıraç, ilk bestelerini ve sözlerini lise yıllarında yazdı ve 1994’te ilk demosunu yaptı ancak yapımcı bulmakta zorlandı. Birkaç yıl sonra, 1996’da, ilk albümü üzerinde çalışmaya başladı ve sonunda 1998’de TMC ve Mustafa Karahan’la anlaştı.

İlk albümü “Deli Düş”, 1998 Mayıs’ında piyasaya sürüldü. Zaten piyasada Tufan adında bir sanatçı olduğu için, sadece soyadını kullanmaya karar verdi. İlk albümüyle Rock müzik dinleyicilerine kendini beğendiren Kıraç, 2000 yılında çıkan ikinci albümü “Bir Garip Aşk Bestesi” ile geniş kitlelerin beğenisini kazandı.

“Bir Garip Aşk Bestesi” albümünün yayımlanmasının ardından, üçüncü solo albümünü hazırlamaya başladı. Bu sırada Funda Arar ile 2001’de “Sevgiliye” adlı mini düet albümü çıkardı.

2002’de “Zerda” adlı dizi filminin müziklerine imza attı ve televizyon dünyasına adım attı. Dizi müzikleri geniş kitlelerin ilgisini çekti. 2003’te “Kayıp Şehir” albümüne başladı ve albümde yer alan beş şarkısına video klip çekildi.

Kıraç, 2007 yılında Fenerbahçe Spor Kulübü için bir şarkı yaptı ve taraftarların beğenisini topladı. Aynı yıl, Funda Arar ile TRT1’de “Gölgeler” adlı bir müzik programı sundu.

2008’de Ayşe Şule Bilgiç ile evlenen Kıraç’ın iki çocuğu vardır; Elif Iraz Kıraç (2010 doğumlu) ve Çağrı Manas Kıraç (2012 doğumlu).

Kariyeri boyunca birçok dizi ve film müziğine imza attı ve çok sayıda albüm çıkardı. En son albümünü 2017’de “Son Nefes” adıyla çıkardı.

Kıraç haberleri

Kıraç, Kıraç biyografisi, Kıraç hayatı, Kıraç özgeçmişi, Kıraç hakkında, Kıraç doğum yeri
Kıraç fotoğraf, Kıraç video, Kıraç resim, Kıraç kimdir?, Kıraç kaç yaşında?, Kıraç nereli,
Kıraç memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!