Kirsten Dunst Biyografisi

Doğum tarihi: 30.Nisan.1982
Kirsten Dunst kaç yaşında: 41
Kilo & Boy:
Burcu: Boğa
Meslek: Sinema Oyuncusu
Kirsten Dunst doğum yeri: Point Plesant, New Jersey, ABD

Kirsten Dunst Kimdir?

Kirsten Caroline Dunst, meşhur bir Hollywood yıldızı, ödüllü bir oyuncu ve modeldir. Sinema kariyeri, 8 yaşında Woody Allen’ın yönettiği Oedipus Wrecks adlı kısa filmle başladı ve hızla yükseldi. 12 yaşındayken Altın Küre’ye aday gösterilen performansını Vampirle Görüşme adlı filmdeki çocuk-vampir rolüyle gerçekleştirdi.

30 Nisan 1982’de, Point Plesant, New Jersey, ABD’de Klaus ve Inez Dunst çiftinin çocuğu olarak doğdu. Bir erkek kardeşi daha vardı. Altı yaşına kadar New Jersey’de yaşadı ve Ranney İlkokulu’na katıldı. 1995’te ailesinin boşanmasının ardından annesi ve kardeşiyle birlikte Los Angeles’a taşındı. Orada, özel bir Katolik okulu olan Notre Dame’de eğitim aldı.

Dunst, kariyerine çok erken yaşta başlayan aktörler arasında yer alır. Sadece 3 yaşındayken çeşitli televizyon reklamlarında yer aldı ve Ford ve Elite Model ajanslarıyla anlaşma imzaladı.

İlk sinema deneyimi, Woody Allen’ın yönettiği Oedipus Wrecks filmi ile başladı. Bundan sonra, Tom Hanks’in kızını canlandırdığı The Bonfire of the Vanities adlı film ve Star Trek; The Next Generation dizisinde konuk oyuncu olarak yer aldı.

Dunst, 1993 tarihli Interview with the Vampire filmi ile geniş çapta tanınmaya başladı. Film, Anne Rice’ın aynı adlı romanından uyarlandı ve Dunst, Tom Cruise ve Brad Pitt tarafından canlandırılan vampir karakterlerin evlatlık olarak sahiplendiği bir çocuk-vampiri canlandırdı. Performansıyla MTV Film Ödülleri’nde En İyi Çıkış Yapan Oyuncu ödülünü kazandı ve Altın Küre’ye aday gösterildi.

Dunst, kariyeri boyunca Hollywood’un en büyük isimleriyle birlikte rol aldı. 1997’deki Wag the Dog filminde Robert De Niro ve Dustin Hoffman’la, 1999’daki Amerikan Güzeli’nde Kevin Spacey ile birlikte oynama fırsatı buldu.

2002’deki Spider-Man filminde Mary Jane karakterini canlandırarak, gençlik yıllarında kazandığı popülerliği tekrar yakaladı. Ayrıca bu film serisinin 2004 ve 2007 tarihli devam filmlerinde de oynadı.

2011 yılında Alman vatandaşlığı aldı ve hem ABD hem de Alman vatandaşlığına sahip oldu.

Jake Gyllenhaal (2002–2004) ve Garrett Hedlund (2012–2016) ile evlendi ve 2018’de Jesse Plemons ile nişanlandı. Çiftin oğlu Ennis Howard Plemons, 3 Mayıs 2018’de doğdu.

2011’de Cannes Film Festivali’nde Melankoli filmiyle En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazandı. Dunst, The Power of the Dog, Hank the Cowdog, On Becoming a God in Central Florida ve daha birçok film ve diziye imza attı. 2006’da Marie Antoinette’i ve 2007’de Spider-Man 3’teki Mary Jane Watson’ı oynadı. Aktif kariyeri boyunca birçok farklı karakter ve rolde yer aldı ve kendini sürekli geliştirdi.

Kirsten Dunst haberleri

Kirsten Dunst, Kirsten Dunst biyografisi, Kirsten Dunst hayatı, Kirsten Dunst özgeçmişi, Kirsten Dunst hakkında, Kirsten Dunst doğum yeri
Kirsten Dunst fotoğraf, Kirsten Dunst video, Kirsten Dunst resim, Kirsten Dunst kimdir?, Kirsten Dunst kaç yaşında?, Kirsten Dunst nereli,
Kirsten Dunst memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!