Koray Avcı (müzisyen) Biyografisi

Doğum tarihi: 01.Ocak.1990
Koray Avcı (müzisyen) kaç yaşında: 33
Kilo & Boy:
Burcu: Oğlak
Meslek: Müzisyen
Koray Avcı (müzisyen) doğum yeri: Ankara

Koray Avcı (müzisyen) Kimdir?

Koray Avcı, kendine özgü sesi ve yorumuyla sosyal medyada çokça yer bulan bir müzik sanatçısıdır.

Ankara doğumlu Koray Avcı, 1 Ocak 1990 tarihinde dünyaya geldi. Erzincan Tercan asıllı olan Avcı, 2008’de girdiği Muğla Üniversitesi Fizik Mühendisliği programını 2012 yılında tamamladı. 2013’ten itibaren eğitim hayatına Çankaya Üniversitesi İç Mimarlık bölümünde devam etmektedir.

Eğitimini Muğla’da sürdürürken bir gün gitar çalan bir arkadaşının yanında oturarak şarkı söyledi ve bu olay onun yaşamını büyük ölçüde değiştirdi. Okul bitiminde Ankara’ya dönse de hiçbir yerde sahne alamadı, bu durum onu sokakta müzik yapmaya itmeye yetti. Bir arkadaşıyla birlikte sokaklarda, hatta toplu taşımada gitar çalar ve şarkılar söylerlerken bir metro yolcusunca kaydedilip paylaşıldı. Bu video büyük ilgi gördü ve Koray Avcı’nın da kendi videolarını çekip sosyal medyada paylaşmasına vesile oldu. Kısa sürede sosyal medyanın popüler kişilerinden biri haline geldi.

2010 yılında Yetenek Sizsiniz Türkiye adlı yarışma programına Volkan Konak taklidiyle katılan Avcı, 2. tura kadar yükselmişti.

Birçok konser programına katılan Koray Avcı’nın şarkıları adeta bir kahkaha tufanı yarattı ve bu durum ona “Sesi Gülen Adam” lakabını kazandırdı.

Neşet Ertaş, Volkan Konak, Nurettin Rençber, Ahmet Kaya, Onur Akın gibi önemli sanatçıların eserlerini kendi tarzıyla yeniden yorumlayan Koray Avcı, 2015’te “Aşk ile” albümünü, 2016’da ise “Sonra Dersin Ki” albümünü piyasaya sürdü.

Albümleri :
2015 – Aşk ile
2016 – Sonra Dersin Ki
2016 – Hoşgeldin (Single)

Koray Avcı (müzisyen) haberleri

Koray Avcı (müzisyen), Koray Avcı (müzisyen) biyografisi, Koray Avcı (müzisyen) hayatı, Koray Avcı (müzisyen) özgeçmişi, Koray Avcı (müzisyen) hakkında, Koray Avcı (müzisyen) doğum yeri
Koray Avcı (müzisyen) fotoğraf, Koray Avcı (müzisyen) video, Koray Avcı (müzisyen) resim, Koray Avcı (müzisyen) kimdir?, Koray Avcı (müzisyen) kaç yaşında?, Koray Avcı (müzisyen) nereli,
Koray Avcı (müzisyen) memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!