Kostis Maraveyas Biyografisi

Doğum tarihi: 13.Nisan.1975
Kostis Maraveyas kaç yaşında: 48
Kilo & Boy:
Burcu: Koç
Meslek: Müzisyen
Kostis Maraveyas doğum yeri: Atina, Yunanistan

Kostis Maraveyas Kimdir?

13 Mayıs 1975’te Yunanistan’ın başkenti Atina’da dünyaya gelen Kostis Maraveyas, müzik dünyasına ‘Maraveyas ilegal’ sahne adıyla damga vurmuştur. Bari Üniversitesi İstatistik ve Matematik bölümünü 1999 yılında tamamlayan Maraveyas, müzik eğitimine ise 1995 yılında Siena’daki ‘Accademia Musicale Chigiana’ müzik okulunda başlamıştır.

Maraveyas, akordeon, piyano ve gitar gibi birçok müzik aletini ustalıkla çalabilme yeteneğine sahiptir. Ayrıca Yunanca, İngilizce, İspanyolca ve İtalyanca dillerinde şarkı söyleyebilmektedir. Müzik kariyerine Bari Üniversitesi’nde okurken 1997’de başlamış, üniversite eğitimi sırasında 1997-2001 yılları arasında ‘X-darawish’ adlı müzik grubu ile birlikte çalışmıştır.

Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra Yunanistan’a dönen Maraveyas, 2001 yılında solo sanatçı olmuştur. 2003 yılında ilk albümü ‘Radiopiratis’i piyasaya sürmüştür. Müzik kariyeri boyunca İngiltere, Almanya, Avusturya, Fransa, Hollanda, İtalya, Belçika ve tabii ki Yunanistan’da konserler vermiştir.

Fransız yapımı ‘Voir du öder’ filmi içinde Mayıs 2016’da şarkıcı rolüyle görünen Maraveyas, Kasım 2016’da bu kez bir televizyon programında boy göstermiştir. Acun Ilıcalı’nın yeni projesi ‘O Ses Yunanistan’, Skai TV’de yayınlanmaya başlamış ve Elena Paparizu, Sakis Ruvas, Kostis Maraveyas ve Panos Mouzourakis’den oluşan jüriye katılmıştır.

Kostis Maraveyas, müzik kariyeri boyunca birkaç ödül kazanmıştır. Bunlar arasında 2014’te Moliere’in ‘L ‘Avare’ adlı oyunu içien iyi beste yaptığı için Yunanistan Ulusal Tiyatrosu tarafından verilen Athinorama Halkın Seçimi Tiyatro Ödülü, 2011’de ise Çılgın Video Müzik Ödülleri’nden en iyi düet şarkı ve en iyi alternatif video klip ödülleri bulunmaktadır.

Albüm çıkış tarihlerine göre Kostis Maraveyas’ın diskografisi şu şekildedir: 2003’te ‘Radiopiratis’, 2007’de ‘Ilegal’, 2009’da ‘Yunanistan’a Hoşgeldiniz’, 2012’de ‘Lola’, 2013’te’ Live ston Kipo tou Megarou’ ve 2016’da ‘Katastroma’.

Yunanistan Ulusal Tiyatrosu ve Atina Gyalino Müzik Tiyatrosu gibi kurumlar için besteler yapmış olan Maraveyas, 2016’daki ‘Monaksxà’ adlı prodüksiyon ve 2005’teki ‘Aneraida’ adlı oyunu içeren birçok tiyatro projede yer almıştır.

Kostis Maraveyas haberleri

Kostis Maraveyas, Kostis Maraveyas biyografisi, Kostis Maraveyas hayatı, Kostis Maraveyas özgeçmişi, Kostis Maraveyas hakkında, Kostis Maraveyas doğum yeri
Kostis Maraveyas fotoğraf, Kostis Maraveyas video, Kostis Maraveyas resim, Kostis Maraveyas kimdir?, Kostis Maraveyas kaç yaşında?, Kostis Maraveyas nereli,
Kostis Maraveyas memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!