Kutsi Biyografisi

Doğum tarihi: 16.Mart.1973
Kutsi kaç yaşında: 50
Kilo & Boy:
Burcu: Balık
Meslek: Dizi Oyuncusu, Müzisyen
Kutsi doğum yeri: Malatya

Kutsi Kimdir?

Kutsi, asıl adıyla Ahmet Kutsi Karadoğan, 16 Mart 1973 tarihinde Malatya’da dünyaya gelmiştir. İsim babası, ünlü Türk şairi Ahmet Kutsi Tecer’dir. Babası Şinasi, annesi Hatice’dir ve Müge adında bir de kız kardeşi vardır. Ailesi anne yönünden Zonguldak, baba yönünden Malatyalıdır. Ortaöğretimini Ankara-based Ayrancı Lisesi’nde tamamladı, ve burada ilk bestesini yaparak birinci oldu.

Sanat yaşamına 1990 yılında Hollywood Pizza isimli bir mekânda arkadaşı ile gitar çalarak başlamıştır. Mimarlık okurken, müzik kariyerine daha fazla zaman ayırmak için terk etmiştir. Bir süre sonra, bir gitarı parası olmadığı için alamazken, piyango ile kazandığı para ile gitarı satın alarak müziğe olan tutkusunu sürdürmüştür.

İlk albümünü kendi bestelerinden oluşturan Kutsi, 1992’de bu albümü ile İstanbul’a gelmiştir. Ancak, bu albüm prodüktörlerin ilgisini çekememiştir. 1998’de İstanbul’a taşınan Kutsi, şan dersleri de almış ve 2000 yılında ilk albümünü “Aşk Payını Aldı” ismiyle çıkarmıştır.

Kariyeri boyunca birçok başarıya imza atmış olan Kutsi, Kral Tv’de sunuculuk da yapmıştır. 2005 ve 2007 yıllarında çeşitli ödüller kazanmıştır. Ayrıca, oyunculuk kariyerine 2006 yılında ‘Doktorlar’ dizisi ile başlamıştır. Bu dizide rol alan diğer oyuncular arasında Yağmur Atacan, Cüneyt Türel, Aysun Kayacı ve Mehmet Aslan gibi isimler bulunmaktadır.

Kutsi’nin hobileri arasında gitar çalmak, playstation oynamak ve yağlı boya yapmak vardır. Beşiktaş takımını tutmaktadır, en sevdiği yemek Patlıcan Oturtma ve en sevdiği film ‘Hayat Güzeldir’ filmidir.

2008 yılında Sinem Bayraktutar ile evlenen sanatçı, Ceylin Ada (d. 24.09.2009) ve Lila (d.2015) adında iki kız babasıdır. Ancak, 2015 yılında eşinden ayrılmıştır. 2021 yılında ise Sibel Ülker ile tekrar evlenmiştir.

Kutsi’nin filmografisi ise şu şekildedir: “Buğday Tanesi”, “Annemizi Saklarken”, “Benim Adım Melek”, “Verda”, “Kalbimdeki Deniz”, “Kırgın Çiçekler”, “Beyaz Yalan”, “Tutar mı Tutar”, “Zilin Sesi”, “Huzur Sokağı”, “Acı Hatıralar”, “Gülbeyaz”, “Antep (Fırat’ın Nar Bahçeleri)”, “Kahramanlar” ve “Doktorlar”.

Albüm kariyerini ise; “Aşk Payını Aldı”, “Sana Ne”, “Kördüğüm”, “Aynı Şehirde Nefes Almak Bile Bana Yetiyor”, “Aynadaki Yüzünün Karşılığı Benim”, “Bambaşka”, “Bilmem Anlatabildim mi?”, “Yaz Günü”, “Kalbimdeki Deniz”, “Mavi” şeklinde özetleyebiliriz. Single’ları ise “Yaz Günü”, “Aşıklar Şehri”, “Söz Konusu Aşk”, “Beşiktaşım Benim”, “Kalbimdeki Deniz” ve “Hayranım Sana” isimli parçalardır.

Kutsi haberleri

Kutsi, Kutsi biyografisi, Kutsi hayatı, Kutsi özgeçmişi, Kutsi hakkında, Kutsi doğum yeri
Kutsi fotoğraf, Kutsi video, Kutsi resim, Kutsi kimdir?, Kutsi kaç yaşında?, Kutsi nereli,
Kutsi memleketi


Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!