Lethal Bizzle Biyografisi

Doğum tarihi: 14.Eylül.1984
Lethal Bizzle kaç yaşında: 39
Kilo & Boy:
Burcu: Başak
Meslek: Müzisyen
Lethal Bizzle doğum yeri: Walthamstow , Londra , İngiltere

Lethal Bizzle Kimdir?

14 Eylül 1984’te Londra, Walthamstow’da doğan, Gana kökenli Britanya rapçi Lethal Bizzle’nin gerçek adı Maxwell Ansah’tır.

2006 yılında daha başbakanlık seçilmiş olmayan David Cameron, gençleri silah ve bıçak kullanmaya yönlendirdiğini iddia ettiği rap müziğine karşı çıkarken, Ansah David Cameron’a bir mektup yazdı. Bu mektupta, gençler üzerinde etkili olmak için en yoksul topluluklara yardım etmesi gerektiğini belirtti, aksi taktirde ciddi sorunlar karşılaşılabileceğini uyarısında bulundu.

Bizzle’nin uyarısından tam beş yıl sonra, Londra’nın banliyölerinde gençler karışıklığa başladı. Karanlık gerçekler, son on yıldır hip-hop müziğiyle meşgul olan birçok İngiliz müzisyenin şarkı sözlerinde gizliydi. Bizzle ve “Babil’in Gettosu Yanıyor” adlı şarkısının videosunda polis tarafından hapsedilmesini anlatırken, Giggs adını taşıyan Nathaniel Thompson, “Show Songs”da, hırsızlık, tutuklanma ve sosyal yardımlar arasında sıkışan yaşamından bahsetme fırsatı bulmuştu.

Bizzle, Londra’yı sadece Oxford Street’ten görerek Tottenham, Chapham ve diğer banliyölerde ne olduğunu anlamanın imkansız olduğunu belirtiyordu: Londrayı bir an için de olsa Oxford Street’in ötesinden görmeyenlerin, yaşananları eleştirme hakkına sahip olmadığını belirtiyor. Bireysel öfke ve günlük zorlukların lirik ifadelerle aktarıldığı rap ve hiphop türlerine Londra’nın müzik şirketleri olumlu gözle bakıyor.

Albümleri şunlar:
2005 – Her şeye Karşı
2007 – İşi Ciddiye Almak
2009 – Sert Git
2011 – Bizzle’ın En İyisi

Lethal Bizzle haberleri

Lethal Bizzle, Lethal Bizzle biyografisi, Lethal Bizzle hayatı, Lethal Bizzle özgeçmişi, Lethal Bizzle hakkında, Lethal Bizzle doğum yeri
Lethal Bizzle fotoğraf, Lethal Bizzle video, Lethal Bizzle resim, Lethal Bizzle kimdir?, Lethal Bizzle kaç yaşında?, Lethal Bizzle nereli,
Lethal Bizzle memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!