Levent Altındağ Biyografisi

Doğum tarihi: 06.Mayıs.1954

Ölüm tarihi
Levent Altındağ kaç yaşında öldü: 67
Kilo & Boy:
Burcu: Boğa
Meslek: Müzisyen
Levent Altındağ doğum yeri: İstanbul
Ölüm yeri: Ayvalık, Balıkesir

Levent Altındağ Kimdir?

Levent Altındağ, İstanbul’da 6 Mayıs 1954’te dünyaya geldi. Babası Erdoğan Altındağ’ın teşvikleriyle çocuk yaşta mandolin çalmaya başlayan Altındağ’ın müzikle ilk tanışması bu şekilde oldu. Abisi Behiç Altındağ da bir müzisyendi. Altındağ’ın, Perihan Altındağ Tüfekçi ve Neriman Altındağ Sözeri, iki tane ünlü teyzesi vardı.

Altındağ’ın müzik kariyerinde babası Erdoğan, menajerlik yapmasının yanı sıra bazen davulda da yer alırdı. Ayrıca, abisi Behiç org çalarken, kendisi ise üflemeli sazlar ve vibrofon’u icra ederdi.

Altındağ, birçok ünlü müzisyen ile birlikte çalışmalara imza attı. Bunlar arasında Onno Tunç, Şerif Yüzbaşıoğlu, İsmet Sıral, Emin Fındıkoğlu, Neşet Ruacan, Süheyl Denizci ve Okay Temiz gibi isimler bulunuyor. Ayrıca, dünya çapında tanınmış Fahir Atakoğlu, Federico Ramos ve Horacio El Negro ile İzmir Caz Festivali’nde birlikte sahne aldı. Altındağ, Brezilya ve Türkiye’de müzikal projelerde yer alırken tanınmış perküsyonist Nana Vasconcelos ile de birlikte çalıştı.

Altındağ, 7. Uluslararası İstanbul Caz Festivali sırasında Aşkın Arsunan Ethno Karma Project’e konuk müzisyen olarak katıldı ve çok sayıda festivalde performans sergiledi. Bunun dışında, birçok müzik albümünde stüdyo kayıtlarında yer aldı ve pek çok sanatçıya eşlik etti. Stüdyo müzisyeni geçmişine ek olarak, Habbecik gibi önemli müzisyenlerden oluşan bir grupla CD ve konser çalışmalarına katıldı ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda öğretim görevlisi olarak çalıştı.

Altındağ, İstanbul Superband, Habbecik ve Passiflora gruplarında tenor, soprano saksofon ve flüt çaldı. Flüt icrasında özellikle çok talep gören bir virtüözdü.

67 yaşındayken, 9 Nisan 2021 tarihinde Balıkesir, Ayvalık’ta kanser nedeniyle hayatını kaybetti.

Levent Altındağ haberleri

Levent Altındağ, Levent Altındağ biyografisi, Levent Altındağ hayatı, Levent Altındağ özgeçmişi, Levent Altındağ hakkında, Levent Altındağ doğum yeri
Levent Altındağ fotoğraf, Levent Altındağ video, Levent Altındağ resim, Levent Altındağ kimdir?, Levent Altındağ kaç yaşında?, Levent Altındağ nereli,
Levent Altındağ memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!