Manuş Baba Biyografisi

Doğum tarihi: 01.Aralık.1986
Manuş Baba kaç yaşında: 37
Kilo & Boy:
Burcu: Yay
Meslek: Şarkıcı, Müzisyen
Manuş Baba doğum yeri: Tarsus, Mersin

Manuş Baba Kimdir?

Mustafa Özkan, sahne adıyla Manuş Baba, 1 Aralık 1986’da Mersin’in Tarsus ilçesinde doğdu. Aslen Diyarbakırlı olan ailesiyle birlikte, babasının mevsimlik işçi olarak Antalya’ya taşınmasıyla beraber bu şehirde yaşamaya başladı. İlk ve ortaokul eğitimini Antalya’daki Barbaros İlköğretim Okulu’nda alırken, lise eğitimini 2005’te Gazi Lisesi’nde tamamladı.

Sahne adı “Manuş Baba”yı, anneannesinin kendisine “Manuş” diye hitap etmesi ve “Baba” kelimesinin bebekken söylediği ilk kelime olmasından dolayı alırken, “Baba” kelimesine kişisel anlam yükledi.

Lisesindeyken babasının hediye ettiği gitarla müziğe ilgi duymaya başladı. 2010 yılında Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik bölümüne girdi. Üniversite döneminde, kendi kompozisyon ve cover’larını sosyal medyada paylaştı ve “Güneşe Yolculuk” adlı grubun vokalisti oldu.

Profesyonel müzik kariyerinde ciddi bir adım atmak için 2015’te Murat Kınay ile işbirliğine başladı. Geleneksel müziği aşkla yorumlayan Manuş Baba, Antalya’dan İstanbul’a uzanan müzikal yolculuğu bir dizi yenilikle taçlandırdı. Bu yeniliklerden dolayı, 2016 yılında Türkiye genelinde gerçekleştirdiği “Albümsüz Türkiye Turnesi” büyük ilgi buldu.

2017’de ise ilk albümü “Dönersen Islık Çal”ı Kınay Productions etiketiyle çıkardı. Albümden çektiği klip kısa süre içinde 30 milyon izlenme sayısına ulaştı. İkinci albümü “İki Gözümün Çiçeği”‘ni ise 3 Mart 2019’da piyasaya sürdü.

Manuş Baba, askerlik görevini 2019 yazında yerine getirdi.

Diskografi:
2019 – İki Gözümün Çiçeği
2017 – Dönersen Islık Çal
2016 – İstanbul (Single)
2016 – Aşkın Kederi (Single)
2016 – Değmez (Single)

Manuş Baba haberleri

Manuş Baba, Manuş Baba biyografisi, Manuş Baba hayatı, Manuş Baba özgeçmişi, Manuş Baba hakkında, Manuş Baba doğum yeri
Manuş Baba fotoğraf, Manuş Baba video, Manuş Baba resim, Manuş Baba kimdir?, Manuş Baba kaç yaşında?, Manuş Baba nereli,
Manuş Baba memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!