Margot Robbie Biyografisi

Doğum tarihi: 02.Temmuz.1990
Margot Robbie kaç yaşında: 33
Kilo & Boy:
Burcu: Yengeç
Meslek: Sinema Oyuncusu
Margot Robbie doğum yeri: Gold Coast, Queensland, Avusturalya

Margot Robbie Kimdir?

Avustralya doğumlu Margot Robbie, 2 Temmuz 1990 tarihinde Queensland eyaletindeki Gold Coast kasabasında dünyaya gelmiştir. Bu kasabada büyüyen Robbie, 2007 yılında Somerset Koleji’nden mezun olmuş ve sonrasında oyunculuk kariyerini sürdürmek için Kent Melbourne’a taşınmıştır.
Robbie’nin profesyonel oyunculuk kariyeri çok genç yaşta, 2007’de başladı ve o yıldan beri reklamlarda da rol aldı. Yaklaşık bir yıl sonra, Avustralya’daki izleyiciler tarafından Neighbours isimli bir opera dizisindeki Donna Freedman karakteri sayesinde tanındı. Bu karakterle olan performansı sayesinde iki kez Logie Ödüllerine aday oldu.
Robbie 2011’de Hollywood macerasına adım attı ve Los Angeles’a taşındı. Aynı yıl “Pan Am” dizisinde rol aldı ve “Charlie’nin Melekleri” dizisinin seçmelerine katıldı. Diğer rolleri arasında romantik komedi “Zamanda Aşk (About Time)” filminde yer almak 2012 yılında geldi. 2013 yılında “Para Avcısı (The Wolf Of Wall Street)” filminde Leonardo Di Caprio ile başrolleri paylaşarak geniş kitleler tarafından tanındı.

Kariyeri hızla ilerlerken, 2016 yılında çocukluk hikayesi “Tarzan”ın film uyarlaması “The Legend of Tarzan” da Jane rolünü oynadı. Aynı yıl oyuncu Tom Ackerley ile evlendi. 2017’de, Ben, Tonya filmindeki rolüyle eleştirmenlerin övgüsünü kazandı.

Margot Robbie bazı dizi ve filmlerinde de yapımcı rolünü üstlendi. 2013’ten 2023’e kadar çeşitli projelere imza attı. Bunlar arasında “Barbie”, “Mike”, “Dollface”, “Maid”, “The Humming of the Beast”, “Yetenekli Genç Kadın”, “Yırtıcı Kuşlar”, “Düşler Ülkesi / Dreamland”, “Terminal”, “Ben, Tonya” ve “I.C.U.” gibi yapımlar bulunuyor.

Oyunculuk kariyeri kapsamında geniş bir yelpazeye sahiptir ve çeşitli dizi, film ve videolarda yer alır. Bu projeler arasında “Barbie”, “Asteroit Şehir”, “Babil”, “Amsterdam”, “Suicide Squad: İntihar Timi”, “Peter Rabbit: Kaçak Tavşan”, “Yırtıcı Kuşlar” ve “Skandal” gibi yapımlar bulunmaktadır. Yine aynı şekilde 2019 yılında “Dollface” adlı TV dizisinde ve “Dreamland” adlı sinema filminde oynamıştır. 2018 yılında “Terminal” adlı filmin kadrosunda yer almış, ayrıca “Tavşan Peter”, “Mary Queen of Scots” ve “Goodbye Christopher Robin” filmlerinde oyunculuk yapmıştır. 2016 yılında ise “Z for Zachariah” ve “The Legend of Tarzan / Tarzan Efsanesi” gibi filmlerde de rol almıştır. 2008 ve 2011 yılları arasında ise “Neighbours” adlı TV dizisindeki Donna Freedman karakteriyle izleyicinin karşısına çıkmıştır.

Margot Robbie haberleri

Margot Robbie, Margot Robbie biyografisi, Margot Robbie hayatı, Margot Robbie özgeçmişi, Margot Robbie hakkında, Margot Robbie doğum yeri
Margot Robbie fotoğraf, Margot Robbie video, Margot Robbie resim, Margot Robbie kimdir?, Margot Robbie kaç yaşında?, Margot Robbie nereli,
Margot Robbie memleketi


Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!