Marilyn Manson Biyografisi

Doğum tarihi: 05.Ocak.1969
Marilyn Manson kaç yaşında: 54
Kilo & Boy:
Burcu: Oğlak
Meslek: Müzisyen
Marilyn Manson doğum yeri: Ohio, A.B.D.

Marilyn Manson Kimdir?

Marilyn Manson, müziğin gerçek isimleri Brian Hugh Warner olan Amerikalı rock ikonu, kendi adını taşıyan exitant rock bandının kurucusu ve ana vokalistidir. Özgün sahne adına kaynaklık etmek için popüler bir figür olan Marilyn Monroe ve ABD’li ünlü seri katil Charles Manson’un isimlerini birleştirerek kullandı. Farklı müzik stili ve göz korkutan görünümü, onu çok kısa bir sürede popüler müzik figürleri arasına soktu.

Canton, Ohio’da 5 Ocak 1969 tarihinde Birb ve Hugh Warner’a doğan Marilyn Manson’nın doğum adı Brian Hugh Warner’dır. Hertage Hristiyan Okulu ve Cardinal Gibbons Lisesi’nden mezun oldu ve Broward Koleji’nde gazetecilik okudu.

Üniversite yıllarında, Florida’nın prestijli müzik ve yaşam dergisi 25.Dış Paralel’de müzik yazıları yazarak birçok ünlü grupla bağlantı kurma fırsatı buldu. 1989’da, Marilyn Manson & the Spooky Kids adlı grubunu kurdu ve 1992’de grubun ismini kısaltarak Marilyn Manson adını aldı. 1994’te, Trent Reznor şirketinin dikkatini çekmeyi başardılar ve ilk albümleri Portrait of an American Family o yıl piyasaya sürüldü.

Marilyn Manson grubunun ilk büyük hiti, 1983 Eurythmics şarkısı Sweet Dreams’in cover versiyonuydu. 1995 yılında bu şarkının başarısının ardından, 1996’da çıkardıkları Antichrist Superstar albümü ile dünya çapında ün kazandılar. Grup, ABD’de platin plak ödülü kazanan üç albüm çıkardı.

Kısa sürede kazandığı büyük ünle birlikte, Manson beyaz perdede de yer aldı. İlk olarak 1997’de ünlü yönetmen David Lynch’in klasikleşmiş filmi Lost Highway’de rol aldı. Jawbreaker, Bowling for Columbine ve MTV serilerinden Celebrity Deathmatch dahil olmak üzere birçok sinema ve televizyon yapımlarında yer aldı. Ayrıca 2007’de ilk yönetmenlik denemesi olan Phantasmagoria: The Visions of Lewis Carroll’u piyasaya sürdü.

2005’te Dita Von Tesse ile evlendi ve çift 2007’de çeşitli sorunlar nedeniyle boşandı.

Manson’un çıkardığı albümler arasında “Portrait of an American Family” (1994), “Antichrist Superstar” (1996), “Mechanical Animals” (1998), “Holy Wood (In the Shadow of the Valley of Death)” (2000), “The Golden Age of Grotesque” (2003), “Eat Me, Drink Me” (2007) ve “The High End of Low” (2009) yer alıyor.

Marilyn Manson haberleri

Marilyn Manson, Marilyn Manson biyografisi, Marilyn Manson hayatı, Marilyn Manson özgeçmişi, Marilyn Manson hakkında, Marilyn Manson doğum yeri
Marilyn Manson fotoğraf, Marilyn Manson video, Marilyn Manson resim, Marilyn Manson kimdir?, Marilyn Manson kaç yaşında?, Marilyn Manson nereli,
Marilyn Manson memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!