Mark Wahlberg Biyografisi

Doğum tarihi: 05.Haziran.1971
Mark Wahlberg kaç yaşında: 52
Kilo & Boy:
Burcu: İkizler
Meslek: Sinema Oyuncusu, Müzisyen, Prodüktör
Mark Wahlberg doğum yeri: Boston, Massachusetts, ABD

Mark Wahlberg Kimdir?

Mark Wahlberg, Amerikalı bir sinema oyuncusu, müzik yapımcısı ve televizyon yapımcısıdır. Amerika’nın Massachusetts eyaletindeki Boston kentinde Dorchester mahallesinde, St. Margarets hastanesinde 5 Haziran 1971 doğumlu Mark Wahlberg, aslen Mark Robert Michael Wahlberg olarak adlandırılmıştır ve büyük bir ailenin üyesidir, 11 kardeşi vardır.

Wahlberg on bir yaşında anne ve babasının boşandığı dönemde büyümekteydi. 14 yaşına kadar eğitim gördü ama daha sonra okulu terk etti ve bu süre boyunca birkaç küçük suç işledi. 17 yaşındayken bir kasa bira çalmayı denedi ve bunun sonucunda iki Vietnamlı göçmenle fiziksel bir mücadele yaşadı. Bu olayın sonucunda birinin gözünü kör ettiği gerekçesiyle iki yıl hapis cezası aldı, ancak cezasının sadece 45 gününü Deer Island hapishanesinde geçirdi.

Hayat hakkında daha ciddi düşünmeye başladı ve vücut geliştirmeye odaklandı. Kısa bir süreliğine bazı işlerde çalıştıktan sonra, müzik grubu “New Kids on the Block” adlı müzik grubuna abisi Donnie ile birlikte katıldı. Grup tanınmış bir hale geldikten sonra dağıldı. Bunun üzerine Wahlberg, vokalist olduğu “Marky Mark and the Funky Bunch” adlı müzik grubunu kurdu. Rap müzik kariyerinin ilk yıllarında “Marky Mark” olarak bilinir oldu ve özellikle konserlerinde tişörtünü fırlatıp atması ve pantolonunu indirmesi ile halkın büyük bir beğenisini kazandı.

Mark Wahlberg’in sahnedeki bu çılgın performanslarından etkilenen elit işadamlarından David Geffen, iç çamaşırı reklamları için Calvin Klein’ı Mark Wahlberg ile anlaşma yapmaya ikna etti. Wahlberg’in reklamlarının başarısı bu dönemde o kadar büyük oldu ki, 90’lı yılların başında Wahlberg’in resimleriyle dolan reklam panoları ortaya çıktı.

Calvin Klein’in iç çamaşırı reklamlarını yaptıktan sonra 1993 yılında ilk film rolünü, The Substitute filminde aldı. Daha sonra sırasıyla 1994 yapımı Renaissance Man, 1995 yapımı The Basketball Diaries ve 1996 yapımı Fear filmlerinde oynadı. Boogie Nights filmindeki performansı ile Hollywood’da ciddi bir çıkış yakaladı ve adını büyük oyuncular listesine yazdırmayı başardı.

1999’da George Clooney ile Three Kings filmine çıktı ve gelecekteki başarısını bu filmle kanıtladı. Bir dizi başarılı film rolünden sonra, 2008’de popüler video oyunu “Max Payne” in film versiyonunda Max Payne karakterini canlandırdı. Sonraki yıllarda The Departed ve The Fighter filmlerindeki performansıyla Oscar’a aday gösterildi. Ayrıca bir dizi televizyon dizisinin yapımında rol aldı.

2013 yılında lise diplomasını aldı.

Wahlberg, 2001 yılından beri birlikte olduğu model Rhea Durham ile 2009 yılında evlendi. Çiftin Ella Rae, Michael, Brendan Joseph ve Grace Margaret adında dört çocuğu var.

Mark Wahlberg’in diskografisi ve filmografisi çok sayıda film, televizyon şovu ve albüm içerir. Albümleri arasında 1989’da çıkardığı Music for the People, 1993’te çıkardığı You Gotta Believe, 1994’te çıkardığı Life in the Streets, 1995’te çıkardığı The Remix Album ve 1997’de çıkardığı All Around the World bulunmaktadır.

Ayrıca bir dizi önemli filmde boy göstermiş, yapımcılık yapmış ve oynamıştır. Bunlar arasında 2018 yapımı Mile 22, 2017 yapımı Daddy s Home 2, 2016 yapımı Patriots Day, 2015 yapımı Entourage, 2014 yapımı The Gambler ve 2013 yapımı Son Kalan’ın yanı sıra birçok başka film bulunmaktadır.

Mark Wahlberg haberleri

Mark Wahlberg, Mark Wahlberg biyografisi, Mark Wahlberg hayatı, Mark Wahlberg özgeçmişi, Mark Wahlberg hakkında, Mark Wahlberg doğum yeri
Mark Wahlberg fotoğraf, Mark Wahlberg video, Mark Wahlberg resim, Mark Wahlberg kimdir?, Mark Wahlberg kaç yaşında?, Mark Wahlberg nereli,
Mark Wahlberg memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!