Matthew Bellamy Biyografisi

Doğum tarihi: 09.Haziran.1978
Matthew Bellamy kaç yaşında: 45
Kilo & Boy:
Burcu: İkizler
Meslek: Müzisyen
Matthew Bellamy doğum yeri: Cambridge, İngiltere

Matthew Bellamy Kimdir?

İngiltere’nin Cambridge kentinde 9 Haziran 1978’de dünyaya gelen Matthew Bellamy, 1994 yılında ancak en iyi tanınır olduğu İngiliz rock grubu Muse’u kurmuştur. Bellamy, grup içerisinde solist, söz yazarı, gitarist ve klavyeci rollerini üstlenmiştir. Grubun kalan üyeleri ise Christopher Wolstenholme (bas gitar) ve Dominic Howard (davul ve vurmalı çalgılar) olarak grupla birlikte müzik yolculuğuna çıkmıştır.

Matthew Bellamy’nin müzikle ilgili hikayesi, küçük yaştan itibaren piyano çalmaya başlamasına dayanır. Kendisi, müziği yarı-profesyonel olarak piyano çalan babası George Bellamy ve aynı şekilde müzikle ilgili olan annesi Marilyn’in yönlendirmesiyle başlamıştır. Babası 1960’lı yılların popüler İngiliz grubu The Tornados’un bir parçasıyken, annesi bir medyum idi ve Matthew daha genç yaşlarda ouija panosuyla ruhları çağırmaya başladı.

Bellamy’nin müzik kariyeri, öncelikle okuldaki çeşitli gruplarda piyano çalmakla başladı. Kendisi ardından bulunduğu gruba yeni bir katılımcının gerektiği bir dönemde gitar çalmaya başlamış ve grubun resmi bir parçası olmuştur. Grup sonunda 1994 yılında İngiltere’nin Devon kentinde Muse olarak kuruldu, ve başarısız olma tehditi altında olsa da, Muse üyeleri bestelerini yazmaya ve kendi şarkı sözlerini üretmeye devam ettiler.

1999’da çıkan ilk albümleri Showbiz sayesinde Muse, geniş kapsamlı bir takip ve beğeni elde etti. Grubun adı, Gothic Plague’dan Fixed Penalty’ye, oradan Rocket Baby Dolls’a ve en sonunda Muse oldu. Muse, ilk albümleri Showbiz’in başarısı üzerine kuruldu ve ardından gelecek olan albümleri, Origin of Symmetry ve Absolution, İngiltere listelerinin zirvesine ulaştı. Ayrıca, Bay Bellamy, NME dergisi tarafından Tüm Zamanların En İyi Rock’n Roll kahramanı sıralamasında 14. olarak yer alması ile tanındı.

Matthew Bellamy, 2009’da İtalyan psikolog Bellamy Gaia POLLONI ile olan ilişkisini sonlandırdı ve bir yıl sonra oyuncu Kate Hudson ile birliktelik yaşamaya başladı. 2011 yılında bir çocukları oldu ancak çift, 2014 yılı sonunda ayrıldı. Şubat 2015’ten itibaren model ve aktris Elle Evans ile bir ilişkisi vardır.

Matthew Bellamy haberleri

Matthew Bellamy, Matthew Bellamy biyografisi, Matthew Bellamy hayatı, Matthew Bellamy özgeçmişi, Matthew Bellamy hakkında, Matthew Bellamy doğum yeri
Matthew Bellamy fotoğraf, Matthew Bellamy video, Matthew Bellamy resim, Matthew Bellamy kimdir?, Matthew Bellamy kaç yaşında?, Matthew Bellamy nereli,
Matthew Bellamy memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!