Meghan Markle Biyografisi

Doğum tarihi: 04.Ağustos.1981
Meghan Markle kaç yaşında: 42
Kilo & Boy:
Burcu: Aslan
Meslek: Sinema Oyuncusu
Meghan Markle doğum yeri: Los Angeles, California, ABD

Meghan Markle Kimdir?

Bir göz kamaştırıcı oyunculuk kariyerinden İngiliz kraliyet ailesine geçiş yapan Meghan Markle, 4 Ağustos 1981 tarihinde Kaliforniya’ya bağlı Los Angeles’da dünyaya gelmiştir. Künyesinde yer alan gerçek ismi Rachel Meghan Markle’dir. Görüntü yönetmeni babası Thomas Markle ve Afro-Amerikalı annesi Doria Ragland’ın kızı olup, terapist ve sosyal hizmet uzmanı olarak çalışan annesi Doria’nın yönlendirmesiyle erken yaşta cinsiyet eşitliği konusunda aktif rol almıştır. Northwestern Üniversitesi’nden tiyatro ve uluslararası ilişkiler üzerine diploma alarak 2003 yılında mezun oldu.

Arjantin’in başkenti Buenos Aires’teki ABD Büyükelçiliği’nde staj yapmış olan Markle, oyunculuk kariyerinde dikkat çekici bir yükseliş yakalamıştır. Bilimkurgu dizisi Fringe’de Joshua Jackson ile birlikte rol aldı ve 2008 yılında önemli bir çıkış yakaladı. İlk evliliğini film yapımcısı Trevor Engelson ile 2011 yılında yaparken, bu ilişki 2014 yılında sona erdi.

Yaşamınca önemli bir dönüm noktası olan 2016 yılında Prens Henry Mountbatten-Windsor ile tanıştı ve çift bir yıl sonra nişanlandı. 19 Mayıs 2018 tarihinde Prens Charles’in oğlu Prens Henry ile İngiltere’nin Windsor kentinde yer alan St. George Şapeli’nde evlendi. Prens Harry ve Markle, evliliklerinin hemen ardından Sussex Dükü ve Sussex Düşesi olarak anılmaya başlandı. 6 Mayıs 2019 tarihinde Archie Harrison Mountbatten-Windsor adında bir oğulları dünyaya geldi.

Kariyeri ve kişisel hayatı kadar karmaşık ve çalkantılı bir hayat süren Meghan Markle, eşi Prens Harry ile birlikte 9 Ocak 2020 tarihinde kraliyet ailesindeki yüksek görevlerinden çekildiğini duyurmuştur. Ancak öncesinde, 2002 yılında basit bir rolle “General Hospital” dizisinde yer alarak işe başlamış, daha sonra “CSI: Miami”, “Fringe”, “Suits” gibi popüler televizyon dizilerinde ve “Aşk gibi bir şey”, “Patrondan Kurtulma Sanatı”, “Zorlu Görev”, “Beni unutma” gibi sinema filmlerinde rol almış bir oyunculuk kariyerine sahiptir.

Meghan Markle haberleri

Meghan Markle, Meghan Markle biyografisi, Meghan Markle hayatı, Meghan Markle özgeçmişi, Meghan Markle hakkında, Meghan Markle doğum yeri
Meghan Markle fotoğraf, Meghan Markle video, Meghan Markle resim, Meghan Markle kimdir?, Meghan Markle kaç yaşında?, Meghan Markle nereli,
Meghan Markle memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!