Mehmet Ali Gündoğdu Biyografisi

Doğum tarihi: 01.Ocak.1965
Mehmet Ali Gündoğdu kaç yaşında: 58
Kilo & Boy:
Burcu: Oğlak
Meslek: Yönetmen
Mehmet Ali Gündoğdu doğum yeri: Sivas

Mehmet Ali Gündoğdu Kimdir?

Sivas’ın yerlisi olan Mehmet Ali Gündoğdu, 1965 yılında doğdu. Sinema sektöründe birçok rolde bulunarak tecrübe kazanan Gündoğdu, hem yapımcılık hem de yönetmenlik alanında çalışmalar gerçekleştirdi. Ayrıca, bazı filmlerde set amiri olarak görev yaptı, hatta bazı senaryoları yazdı. Gündoğdu’nun kamera ve ışıklarla ilgili tecrübesi de bulunuyor.

Bu alandaki çalışmalarında Yılmaz Güney, Kemal Sunal, İlyas Salman, Nuri Alço, Meral Zeren, Sırrı Elitaş, Serpil Çakmaklı gibi tanınmış isimlerle bir araya geldi. 2003 yılında, Serpil Çakmaklı ve İlyas Salman’ın başrolde olduğu, Sivas Suşehri’nde çekilen ‘Çığlığın Dağlarda Yükselir’ filminin yönetmenliğini üstlendi. Aynı yıl, bir başka film ‘Sen Hiç Güneşte Üşüdün mü?’nin yönetmenliğini yaptı. Bu filmde de İlyas Salman, Meral Zeren, Sırrı Elitaş gibi isimler yer aldı.

2017’de yönettiği ve senaryosunu kaleme aldığı “Yarı yol” filminde ise Murat Rızaoğlu, Wilma Elles, Metin Yıldız, Esra Sönmezer, Kerem Göğüş, Haldun Boysan, Hüseyin Elmalıpınar gibi oyuncularla çalıştı. Filmin çekimleri Ayvalık ve Cunda’da gerçekleşti.

Gündoğdu’nun kişisel hayatında Saliha Gündoğdu ile olan evliliği bulunuyor. 2018’de Türkiye Basın Birliği tarafından düzenlenen ‘En İyi Yönetmen’ ödülünü aldı. Hayatı boyunca birçok film ve dizi projesinde yer aldı, bunlardan bazıları ‘Yarı yol’, ‘Sen Hiç Güneşte Üşüdün mü?’, ‘Fakiro’ ve ‘Çığlığın Dağlarda Yükselir’ gibi yapımlardır.

Mehmet Ali Gündoğdu haberleri

Mehmet Ali Gündoğdu, Mehmet Ali Gündoğdu biyografisi, Mehmet Ali Gündoğdu hayatı, Mehmet Ali Gündoğdu özgeçmişi, Mehmet Ali Gündoğdu hakkında, Mehmet Ali Gündoğdu doğum yeri
Mehmet Ali Gündoğdu fotoğraf, Mehmet Ali Gündoğdu video, Mehmet Ali Gündoğdu resim, Mehmet Ali Gündoğdu kimdir?, Mehmet Ali Gündoğdu kaç yaşında?, Mehmet Ali Gündoğdu nereli,
Mehmet Ali Gündoğdu memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!