Mehmet Ozan Dolunay Biyografisi

Doğum tarihi: 02.Mayıs.1990
Mehmet Ozan Dolunay kaç yaşında: 33
Kilo & Boy:
Burcu: Boğa
Meslek: Dizi Oyuncusu
Mehmet Ozan Dolunay doğum yeri: Ankara

Mehmet Ozan Dolunay Kimdir?

Oyunculuk alanında tanınan bir isim olan Mehmet Ozan Dolunay, Türkiye’nin başkenti Ankara’da 2 Mayıs 1990’da dünyaya geldi. Hem Enka Lisesi hem de Cleveland Highs High School’da öğrenimi tamamlayarak mezun oldu ve sonrasında İstanbul’da yer alan Koç Üniversitesi’nde Makine Mühendisliği bölümünde eğitimine devam etti.

Üniversite yılları sırasında, Craft Oyunculuk Atölyesi’nde İpek Bilgin, Çağ Çalışkur ve Bahar Kerimoğlu gibi usta oyunculardan eğitim alarak oyunculuk yeteneğini geliştirdi. İlk sahne deneyimini 2018 yılında Craft Tiyatro’nun Killology adlı oyununda yaşadı.

Mehmet Ozan Dolunay, 2015’te Tatlı Küçük Yalancılar dizisiyle kamera karşısına geçerek kariyerinin ilk adımını atmış oldu. Bu dizinin ardından çeşitli projelerde rol aldı. 2016 yılında Yüksek Sosyete adlı yapımda Hazar Ergüçlü, Engin Öztürk, Meriç Aral, Zuhal Olcay gibi isimlerle birlikte oynamıştır. 2019 ve 2020 yıllarında televizyon izleyicisi tarafından oldukça sevilen Zâlim İstanbul dizisinde Fikret Kuşkan, Deniz Uğur, Mine Tugay ile birlikte Cenk Karaçay karakterine hayat verdi.

2021 yılında, Misafir adlı dizide önemli bir rolle Buğra Gülsoy ve Hazal Kaya ile beraber ekranlara geldi. Aynı yıl, dijital platform GAİN ‘de Bizi Ayıran Çizgi adlı internet dizisinin başrolünü üstlendi.

2018 yılında ‘Yılın Umut Veren Erkek Oyuncusu’ ödülüne layık görülen Dolunay, Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri kapsamında ‘Yılın En Başarılı Genç Kuşak Sanatçısı’ adaylığı ile de güçlü bir yıldız olduğunu kanıtladı.

Dizi ve filmografisi yıllara göre sıralandığında; 2021 yılında Bizi Ayıran Çizgi ve Misafir , 2020 yılında Menajerimi Ara ve İyi Günde Kötü Günde, 2019-2020 yıllarında Zalim İstanbul, 2018’de Darısı Başımıza, 2017’de Lise devriyesi, 2016’da Yüksek Sosyete ile Oyunbozan ve 2015’te ise Tatlı Küçük Yalancılar ile ekranlara geldi..

Mehmet Ozan Dolunay haberleri

Mehmet Ozan Dolunay, Mehmet Ozan Dolunay biyografisi, Mehmet Ozan Dolunay hayatı, Mehmet Ozan Dolunay özgeçmişi, Mehmet Ozan Dolunay hakkında, Mehmet Ozan Dolunay doğum yeri
Mehmet Ozan Dolunay fotoğraf, Mehmet Ozan Dolunay video, Mehmet Ozan Dolunay resim, Mehmet Ozan Dolunay kimdir?, Mehmet Ozan Dolunay kaç yaşında?, Mehmet Ozan Dolunay nereli,
Mehmet Ozan Dolunay memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!