Mehmet Usta Biyografisi

Doğum tarihi: 20.Şubat.1973
Mehmet Usta kaç yaşında: 50
Kilo & Boy:
Burcu: Balık
Meslek: Dizi Oyuncusu
Mehmet Usta doğum yeri: Düzce

Mehmet Usta Kimdir?

Mehmet Usta, Türk televizyon dünyasının öne çıkan isimlerindendir. İstanbul’da mahallelerin hayatlarını oldukça çarpıcı bir şekilde ele aldığı ve birçok karaktere ev sahipliği yapan “Ekmek Teknesi” dizisinde canlandırdığı “Ölü” karakteri ile geniş kitleler tarafından tanınmıştır. Ayrıca, çocuklar için hazırlanan “Bez Bebek” adlı dizide “Şoker” karakterine hayat vermiştir.

Mehmet, 20 Şubat 1973’te Düzce’de dünyaya geldi fakat aslında ailesi Trabzon kökenlidir. Henüz bir yaşında iken ailesi ile İstanbul’a göç etmiştir ve eğitim hayatına burada devam etmiştir. İlkokul eğitimini Aksaray Mahmudiye İlkokulu’nda alırken, orta ve lise eğitimini de Davut Paşa Lisesi’nde tamamlamıştır. Ardından Marmara Üniversitesi’nde Arşivcilik bölümünden mezun olan Mehmet Usta, aynı Üniversitenin Sosyal Bilimler Fakültesi’nde master eğitimine devam etmiştir. Burada Ortadoğu ve İslam Ülkeleri Enstitüsü bünyesinde sosyoloji ve antropoloji anabilim dalına ait “Modernlik ve Modernleşme Ekseninde Geleneksel Türk Tiyatrosu” adlı tez çalışması ile masterını tamamlamıştır.

Üniversite eğitimi sırasında Usta, Uzak Doğu savunma sanatlarına merak salmıştır. Ayrıca, edebiyat, tarih, teoloji ve sanat alanlarına büyük ilgi duymuştur. Edebiyat dünyasında ise; Dostoyevski, Lev Tolstoy, Ahmet Hamdi Tanpınar ve Necip Fazıl Kısakürek gibi önemli yazarları çok sevip, onlardan etkilenmiştir.

Usta’nın oyunculuk hayatı, henüz ilkokul yaşlarında başlamıştır. İlk oyunculuk deneyimini, ablasının çalıştığı bir tekstil firmasının reklam filmi ile yaşamıştır. Lisede kendi kurduğu tiyatro topluluğu ile çeşitli oyunlar sergileyerek sanat yaşamına devam etmiştir. Profesyonel anlamda tiyatro yaşamı ise Lale Oraloğlu tiyatrosunda “Kadınlar Koğuşu” adlı oyunla başlar.

Oyunculuk kariyerinde bir dönüm noktası olan “Ekmek Teknesi” adlı dizi, 2002-2005 yılları arasında yayınlanmıştır. Daha sonra 2007-2009 yıllarında “Bez Bebek” adlı çocuk dizisinde Şoker karakterini canlandırırken birçok tanınmış isimle birlikte rol almıştır.

2021 yılında ise Timur Savcı ve Burak Sağyaşar’ın yapımcılığını üstlendiği, konusu Milli İstihbarat Teşkilatı’nın çalışanlarının iş ve özel hayatlarına odaklanan “Teşkilat” adlı dizide rol almıştır.

Mehmet Usta haberleri

Mehmet Usta, Mehmet Usta biyografisi, Mehmet Usta hayatı, Mehmet Usta özgeçmişi, Mehmet Usta hakkında, Mehmet Usta doğum yeri
Mehmet Usta fotoğraf, Mehmet Usta video, Mehmet Usta resim, Mehmet Usta kimdir?, Mehmet Usta kaç yaşında?, Mehmet Usta nereli,
Mehmet Usta memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!