Melih Görgün Biyografisi

Doğum tarihi: 29.Eylül.1980
Melih Görgün kaç yaşında: 43
Kilo & Boy:
Burcu: Terazi
Meslek: Dizi Oyuncusu, Şarkıcı
Melih Görgün doğum yeri: Adana

Melih Görgün Kimdir?

29 Eylül 1980’de Adana’da doğan Melih Görgün, tanınmış sinema oyuncusu Demir Karahan’ın oğludur. Genç yaşta, Özgür adında bir kardeş ile birlikte Adana Bilfen Koleji’nde eğitim hayatına başladı. Aynı zamanda devlet konservatuarında keman eğitimi aldı. Yeditepe Üniversitesi’nde Sistem Endüstri Mühendisliği eğitimini tamamladı. Ardından Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi’nde işletme dalında yüksek lisans yaptı. 1996’da Mimar Sinan Üniversitesi’nde siyaset bilimi ve uluslararası konular üzerine doktorasını yaptı.

Görgün, 1985 yılında Avusturya hükümet bursunu kazanarak Salzburg yaz akademisi prof. Uwe Bremer sınıfında eğitim aldı. Daha sonra 1992’de Goethe İnstitut’ta eğitim gördü. 2 yıl süreyle Yeditepe Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak da görev yaptı.

Oyunculuk kariyerinde, 2005’te “Maki” isimli dizi’de Bennu Yıldırımlar, Ceyda Düvenci ve Müşfik Kenter ile başrolleri paylaştı. Devin Özgür Çınar, Sermin Hürmeriç, Tolga Evren, Betül Arım ve Haldun Boysan ile birlikte rol aldığı “Hayat Türküsü” adlı dizi 2006 yılında TRT’de yayınlandı. 2008 yılında ise Rutkay Aziz ve Miraç Eronat ile birlikte “Gurbet Kuşları” adlı dizi’de oynadı.

Melih Görgün, 2009 yılında evlilik gerçekleştirdi. Müzik kariyerinde de başarılı olan Görgün, “Yolun Gülle Dolsun” isimli bir albüm yayınladı ve 2009 yılında “Gel” adlı bir single çıkarttı. Oyunculuk kariyerinde ise “Alemin Kıralı”,”Deniz Yıldızı”, “Aşk Bir Hayal”, “Parmaklıklar Ardında”, “Gurbet Kuşları”, “Köprü”, “Hayat Türküsü” ve “Maki” gibi birçok televizyon dizisinde rol aldı.

Melih Görgün haberleri

Melih Görgün, Melih Görgün biyografisi, Melih Görgün hayatı, Melih Görgün özgeçmişi, Melih Görgün hakkında, Melih Görgün doğum yeri
Melih Görgün fotoğraf, Melih Görgün video, Melih Görgün resim, Melih Görgün kimdir?, Melih Görgün kaç yaşında?, Melih Görgün nereli,
Melih Görgün memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!