Merve Taşkan Biyografisi

Doğum tarihi: 21.Aralık.1979
Merve Taşkan kaç yaşında: 44
Kilo & Boy:
Burcu: Yay
Meslek: Yönetmen, Eğitim tasarımcısı / Eğitmen
Merve Taşkan doğum yeri: İstanbul

Merve Taşkan Kimdir?

Tiyatro yönetmeni ve kişisel gelişim eğitmeni Merve Taşkan, 21 Aralık 1979’da İstanbul’da dünyaya geldi. Avukat olan babası Tevfik Taşkan ve ev hanımı annesi Şahika Taşkan’ın kızı olan Merve, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nın oyunculuk bölümünden 2003’te mezun oldu. Daha sonra Amerika’ya giderek New School Üniversitesi Actors Studio Drama School’da tiyatro yönetmenliği üzerine yüksek lisans yaptı.

Özgün tiyatro anlayışı ve başarılı yönetmenliğiyle tanınan Merve Taşkan, mezun olduğu okulda yazım, yönetmenlik ve oyunculuk alanında eğitimler aldı. Üstün yeteneklerini göstermiş olduğu için, Julia Roberts, Robert De Niro, Sean Penn gibi ünlülerin de bulunduğu Actors Studio’ya ömür boyu üyelik teklifi aldı.

Tiyatro bilgisini ve deneyimlerini öğretmek amacıyla Lee Strasberg Tiyatro ve Film Enstitüsü’nde dört yıl boyunca oyunculuk eğitimi verdi. Merve, okulun tarihindeki en genç Türk metod oyunculuk eğitmeni oldu. Aynı zamanda New York Üniversitesi Tisch’de de dört yıl boyunca oyunculuk dersleri vermiştir.

Büyük bütçeli birçok Off Broadway oyununu yönettikten sonra 2010 yılında Türkiye’ye dönüş yaptı ve İstanbul’da kendi stüdyosunu kurdu. Şu an stüdyosunda sinema, tiyatro ve televizyon sektörlerine oyuncu yetiştiriyor. Metot oyunculuğu dersleri veriyor ve yönetmenlere koçluk yapıyor. Yurtdışındaki üniversite ve master programlarına giriş için adayları hazırlıyor.

Merve Taşkan, aldığı eğitimler ve biriktirdiği tecrübeleri bir araya getirerek yetişkin eğitimi ve koçluk alanında çalışmalar yapıyor. Şirketlere kişisel farkındalık, liderlik, yaratıcılık, sunum, performans ve ekip motivasyonu konularında eğitimler veriyor. Ayrıca Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü’nde yöneticilere liderlik eğitimleri veriyor ve kariyer koçluğu yapıyor.

Eğitim verdiği firmalar arasında Doğuş Otomotiv, Arkas Holding, Garanti Bankası, Garanti Mortgage, Otokoç, Yapı ve Kredi Bankası, Turkcell, KPMG, Mazda, Unilever, Avea, TTNet, Nestle, GlaxoSmithKline, Arçelik, Türk Telekom, Colombia, Arkas Otomotiv, ve Garanti Teknoloji bulunmaktadır.

Son olarak Merve Taşkan’ın ilgi alanlarına doğa, felsefe ve sanatın her alanı dahil olup, Türkçe ve İngilizce bilmektedir.

Merve Taşkan haberleri

Merve Taşkan, Merve Taşkan biyografisi, Merve Taşkan hayatı, Merve Taşkan özgeçmişi, Merve Taşkan hakkında, Merve Taşkan doğum yeri
Merve Taşkan fotoğraf, Merve Taşkan video, Merve Taşkan resim, Merve Taşkan kimdir?, Merve Taşkan kaç yaşında?, Merve Taşkan nereli,
Merve Taşkan memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!