Metin Uca Biyografisi

Doğum tarihi: 13.Kasım.1961
Metin Uca kaç yaşında: 62
Kilo & Boy:
Burcu: Akrep
Meslek: TV sunucusu, Yazar, Yorum ve TV yıldızı
Metin Uca doğum yeri: İstanbul

Metin Uca Kimdir?

Metin Uca, 13 Kasım 1961 doğumlu bir televizyon sunucusu ve komedyendir. Hakkari’li bir baba ve Bilecik Söğüt’lü bir annenin çocuğu olarak İstanbul’da dünyaya gelmiştir ve bir kardeşi vardır. Hayatının çoğunluğunu Ankara ve İstanbul’da geçiren Uca’nın eğitim hayatı da bu iki şehirde olmuştur. İlk, orta ve liseyi Ankara’da, üniversiteyi ise İstanbul Jeoloji Mühendisliği’nde tamamlamıştır.

Üniversite yıllarında harçlığını çıkarmak için Gelişim yayınlarının pazarlamacısı olarak çalışmış ve ayrıca tiyatro ve yaratıcı drama dersleri almıştır. Üniversiteyi bitirdikten sonra Ankara Halk Eğitim’de tiyatro yapmaya başlamıştır.

Kariyerine 1987 yılında muhabir olarak başlamıştır. Bu başlangıca Anadolu Ajansı’nın sınavını kazanarak adım atmıştır. Sonrasında TRT’de televizyonculuk yapmış ve Kanal D Ankara bürosunda muhabirlik görevine devam etmiştir. Kariyerinde bir dönem Milliyet EP Dergisi, Show TV, ATV ve Star televizyonlarında da yer almıştır.

Uca, kendi şovlarını hazırlayan bir sunucu olmanın yanı sıra, birçok film dublajı ve reklam seslendirmesi de yapmıştır. 1999’dan 2003’e kadar Türkiye’nin en ünlü sabah haber programlarından biri olan Günaydın Türkiye’yi sunmuştur. 2009’da ise haberi mizahla birleştiren Maydanoz adlı akşam haber programını hazırlayıp sunmuştur.

Askerlik görevini Van Erciş’te tankçı asteğmen olarak yerine getirmiştir. Tüm sokak hayvanlarını korumaya özen gösteren ve iyi derecede İngilizce bilen Uca’nın üç kitabı bulunmaktadır; Her Tuzluğum Var Diyene Hıyarla Yetişemedim (2004), Yes Yerine Orrayt Demek Caiz midir Hocam? (2006) ve Tüh (2007).

Ayrıca, 2009 yapımı Suluboya adlı sinema filmi ve 2014’te yer aldığı Arkadaşım Hoşgeldin adlı TV programı ile de tanınmaktadır.

Metin Uca haberleri

Metin Uca, Metin Uca biyografisi, Metin Uca hayatı, Metin Uca özgeçmişi, Metin Uca hakkında, Metin Uca doğum yeri
Metin Uca fotoğraf, Metin Uca video, Metin Uca resim, Metin Uca kimdir?, Metin Uca kaç yaşında?, Metin Uca nereli,
Metin Uca memleketi


Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!