Milla Jovovich Biyografisi

Doğum tarihi: 17.Aralık.1975
Milla Jovovich kaç yaşında: 48
Kilo & Boy:
Burcu: Yay
Meslek: Model, Sinema Oyuncusu, Ses Sanatçısı
Milla Jovovich doğum yeri: Kiev, Ukrayna

Milla Jovovich Kimdir?

Doktor bir baba ve oyuncu bir annenin kızı olarak Sovyetler Birliği’ne bağlı Kiev’de dünyaya gelen Milla Jovovich, ailesiyle 5 yaşında Sovyetler Birliği’nden ayrılarak önce Londra’ya, daha sonra ise Kaliforniya ve Los Angeles’a göç etti. Çocuk yaşlarda ailesinin boşanmasının ardından annesiyle Los Angeles’ta yaşamaya devam etti. Bu süre boyunca dil eğitimine devam ederek Almanca ve Fransızca öğrendi.

Çocuk yaşta müziğe ve dansa olan tutkusu, onun kariyerine erken yaşta başlamasını sağladı. 1984 yılında annesinin desteğiyle ilk adımlarını attığı moda dünyasında, 9 yaşında “High Times” adlı derginin kapak yüzü oldu. Kısa süre sonra da ünlü fotoğrafçı Richard Avedon ile çalışmalar yapmaya başladı.

12 yaşında “Face” ve “Vogue” gibi dergilerin kapak yüzü olan Jovovich, 18 yıl boyunca 100’den fazla derginin kapak yüzü oldu. Banana Republic, Christian Dior, Damiani, Donna Karan, Gap, Gianni Versace gibi markaların yanı sıra, 1988’de L’oréal kozmetik ile anlaşma imzalayarak markanın yüzü oldu.

Modellik kariyerinin yanı sıra, oyunculuk kariyerine de 1988’de adım atan Milla Jovovich; 1980’lerden 1990’lara kadar birçok film ve gençlik dizisinde rol almıştır. Öne çıkan performansını 1997 yılında Bruce Willis ile başrolünü paylaştığı “The Fifth Element” adlı film ile sergilemiştir.

Öte yandan, Milla Jovovich müzik kariyerine de 1988’de adım attı. 1994’te “The Divine Comedy” adlı ilk albümünü çıkardı. Ancak albüm ticari anlamda beklentileri karşılayamadı. Ünlü modelin bir diğer müzik çalışması ise 1999’da “Plastic Has Memory” adlı grup ile oldu.

Modellik kariyerini bir nebze geride bırakarak, 2003’te Carmen Hawk ile birlikte “Jovovich-Hawk” adlı giysi tasarım stüdyosunu açan Milla Jovovich, mağazalarını 2005 yılında açtı. Şimdilerde 50’den fazla şubesi bulunmaktadır.

FHM, Maxim gibi dergilerin “En Çekici Kadın” anketlerinde ilk 100’de yer alan Milla Jovovich, İngiliz yönetmen Paul Anderson ile nişanlanmış olup, birlikte bir kız çocukları da bulunmaktadır.

Marital History:
1: Milla Jovovich 2 Ekim 1992’de Shawn Andrews ile ilk evliliğini yaptı. Ancak çift, 25 Kasım 1992’de boşandı.
2: 14 Aralık 1997’de film yapımcısı Luc Besson ile evlendi. Ancak çift, 2 Mayıs 2000’de boşandı.
3: 22 Ağustos 2009’da Paul W. S. Anderson ile evlendi ve bu evlilikleri boyunca Gabo Anderson (d.2007) ve Dashiel Edan Jovovich-Anderson (d.2015) olmak üzere iki kız çocuğu oldu.

Milla Jovovich haberleri

Milla Jovovich, Milla Jovovich biyografisi, Milla Jovovich hayatı, Milla Jovovich özgeçmişi, Milla Jovovich hakkında, Milla Jovovich doğum yeri
Milla Jovovich fotoğraf, Milla Jovovich video, Milla Jovovich resim, Milla Jovovich kimdir?, Milla Jovovich kaç yaşında?, Milla Jovovich nereli,
Milla Jovovich memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!