Miyamoto Musashi Biyografisi

Doğum tarihi: ??.??.1584

Ölüm tarihi
Miyamoto Musashi kaç yaşında öldü: 61
Kilo & Boy:
Burcu:
Meslek: Samuray, Yazar
Miyamoto Musashi doğum yeri: Harimo, Japonya
Ölüm yeri: Reigendo, Japonya

Miyamoto Musashi Kimdir?

Harimo eyaletinde 1584’te dünyaya gelen Miyamoto Musashi, annesini doğumu sırasında kaybederken, babasını ise henüz dokuz yaşındayken yitirdi. Hastalığa karşı savunmasız olduğu dönemlerde bu durumu gizlemek için kendini yıkamamış olduğu iddia ediliyor ve bu durumun egzama hastalığına yakalanmasına sebep olduğu düşünülüyor.

Çocukken bile büyük bir samuray olacağının ipuçlarını veren Musashi, ilk rakibini yeneceği galibiyeti 13 yaşında yaşadı. Kendi yolculuğu boyunca, 1605-1612 yılları arasında tüm Japonya’yı dolaştı, 60’ın üzerinde dövüş gerçekleştirdi ve hiç mğlubiyet yaşamadı. 1612’de onun için en önemli başı, dönemin ünlü samurayı Sasaki Kojro’yu yendiği zafer oldu ve aynı yıl kendi okulunu açtı.

Üvey oğlu Iori ile 1634’te Kokura’ya taşındı ve bir savaşta şiddetli bir şekilde yaralanmasına rağmen hayatta kalmayı başardı. Hayatının ilerleyen dönemlerinde, özgün sanat yeteneklerini geliştirmeye devam etti. Ağaç oymacılığı ve metal oymacılığı gibi işçiliklerle sanatsal eserler üretti ve çeşitli resimler çizdi.

Hayatının son dönemlerini 1643 yılında Reigendo mağarasında geçirdi ve en değerli eseri olan “5 Çember Kitabı”, bu mağarada öğrencisi Teruo Moboyoki’nin hatırasına 1645 yılında yazıldı. Bu eser, birçok dövüş okulunda ders kitabı olarak kullanılıyor ve dünya çapında büyük bir önem kazandı.

“Strateji çizerken önemli olan uzakta olabilecekleri yakındangörebilmek, yakındakilere ise uzaktan bakabilmektir.” – Miyamoto Musashi

Bu eser, savaş sanatları alanında bir kaynak olarak kabul edilirken, çok sayıda işadamı tarafından kendi alanlarında bir rehber olarak kullanılmaktadır. Musashi, samurayın sadece savaşa odaklanmayıp, başka sanat ve becerilere de sahip olması gerektiğini savundu.

En değerli eserini dünyaya sunduktan birkaç hafta sonra, aynı mağara olan Reigendo’da hayata veda etti.

Miyamoto Musashi haberleri

Miyamoto Musashi, Miyamoto Musashi biyografisi, Miyamoto Musashi hayatı, Miyamoto Musashi özgeçmişi, Miyamoto Musashi hakkında, Miyamoto Musashi doğum yeri
Miyamoto Musashi fotoğraf, Miyamoto Musashi video, Miyamoto Musashi resim, Miyamoto Musashi kimdir?, Miyamoto Musashi kaç yaşında?, Miyamoto Musashi nereli,
Miyamoto Musashi memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!