Müge Ökten Biyografisi

Doğum tarihi: ??.??.1984
Müge Ökten kaç yaşında: 39
Kilo & Boy:
Burcu:
Meslek: Müzisyen
Müge Ökten doğum yeri: İzmir

Müge Ökten Kimdir?

Müge Ökten, 1984 doğumlu bir İzmirli müzik eğitimci ve sanatçıdır. İlk eğitimini Işılay Saygın Güzel Sanatlar Lisesi’nde almıştır, ardından Dokuz Eylül Üniversitesi müzik bölümünden mezun olmuştur. TRT’de Halk Müziği ses sanatçısı Ziya İzgin’in torunu olan Ökten, İstanbul’da yaşamakta ve karışık müzik stiliyle 50’ye yakın bestesi bulunmaktadır.

Kariyerine 2003 yılında Popstar yarışmasına katılarak başlamış olan Ökten, bu yarışmadan hemen sonra İstanbul Bostancı’daki Green Park Otel virtual sahnesinde performanslar sergilemeye başladı. Ercan Saatçi, Deniz Seki, Ahmet San ve Armağan Çağlayan’ın jüri üyeliği yaptıkları bu yarışma sırasında, Ökten’e Ercan Saatçi tarafından Küçük Sezen lakabı takıldı.

Öğretmenlik hayatına İzmir, Alsancak’ta bir özel anaokulunda İngilizce ve müzik öğretmeni olarak devam eden Müge Ökten, 2010 yılında müzik piyasasına “Mügemmel” adlı albümünü çıkararak adım attı.

Ökten, 2014 yılında tekrar bir yarışma programına katılmış ve O Ses Türkiye’de Hülya Avşar’ın takımında yarışmıştır. Ardından aynı yılın Kasım ayında “Bu Tarz Benim” adlı stil yarışmasında yarışmacı olarak görev aldı. Yarışmada Öykü Serter sunuculuk yaparken, Nur Yerlitaş, İvana Sert, Uğurkan Erez ve Kemal Doğulu jüri kadrosunda yer aldı. Ökten, bu yarışmada Ada Derya Yarar, Amila Kuruoğlu, Bahar Olgun, Gülay Hançer ve daha birçok yarışmacı ile yarışmacı oldu.

Müge Ökten haberleri

Müge Ökten, Müge Ökten biyografisi, Müge Ökten hayatı, Müge Ökten özgeçmişi, Müge Ökten hakkında, Müge Ökten doğum yeri
Müge Ökten fotoğraf, Müge Ökten video, Müge Ökten resim, Müge Ökten kimdir?, Müge Ökten kaç yaşında?, Müge Ökten nereli,
Müge Ökten memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!