Muhammet Uzuner Biyografisi

Doğum tarihi: 30.Haziran.1965
Muhammet Uzuner kaç yaşında: 58
Kilo & Boy:
Burcu: Yengeç
Meslek: Sinema Oyuncusu, Tiyatro Oyuncusu, Yönetmen
Muhammet Uzuner doğum yeri: Samsun

Muhammet Uzuner Kimdir?

Bir Türk tiyatro, dizi ve film oyuncusu olan Muhammet Uzuner, 30 Haziran 1965’te Samsun’da doğmuştur. Ankara Üniversitesi’nde Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü’nde Oyunculuk Ana Sanat Dalı yüksek lisans programını 1992 yılında tamamlamıştır. Ankara Altındağ Belediyesi tiyatrosunda 1991 – 1992 yılları arasında ve Antalya Büyükşehir Tiyatro Atölyesinde 1992 – 2004 yılları arasında oyunculuk, doğaçlama ve yerinde hazırlık dersleri vermiştir.

Bir yandan öğretim görevini sürdürürken diğer yandan 1993 yılında Antalya Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Atölyesi’ni kurmuş ve 2004 yılı sonuna kadar burada oyuncu, yönetmen ve eğitmen olarak korumuştur. İstanbul’a yerleştiğinde Antalya’da tiyatro atölyesi, Antalya Belediye Tiyatrosu ve Antalya Devlet Tiyatrosu’nda hem oyunculuk hem de yönetmenlik yapma fırsatı bulmuştur.

2006 yılından bu yana İstanbul’da Tiyatro Pera’da oyunculuk yapmaktadır ve aynı zamanda sinema ve televizyon filmlerinde de rol almaktadır.

2012’den beri Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde eğitimler veren Uzuner, eşini Arzu Gamze Kılınç ile beceren Cihangir Sahne’de oyunlar ortaya koymuştur ve birlikte aynı zamanda oyunculuk eğitimi de vermişlerdir.

2017-2018 yılları arasında Kanal D’de yayınlanan “Siyah Beyaz aşk” adlı dizide Muhammet Uzuner Namık Emirhan karakterini canlandırmış ve İbrahim Çelikkol, Birce Akalay, Arzu Gamze Kılınç, Ece Dizdar ve Deniz Celiloğlu ile başrolleri paylaşmıştır.

İki defa Sadri Alışık ödülleri ve Uluslararası Frankfurt Türk Filmleri Festivali tarafından “Yılın En İyi Erkek Oyuncu” ödülü dahil olmak üzere pek çok ödül kazanmıştır. Bu ödüller genellikle “Bir Zamanlar Anadolu’Da” ve “Halef” adlı filmlerinde sergilediği performanslar için verilmiştir.

Muhammet Uzuner’ın rol aldığı ve yönettiği tiyatro oyunlarının yanı sıra zaman içinde bir dizi televizyon dizisi ve filmde de rol almıştır. Bunlar; “Siyah Beyaz Aşk”, “Bir Anadolu Zamanında”, “Küf”, “Bir Cinayetin İki Öyküsü”, “Muhteşem Yüzyıl Kösem”, “Parmaklıklar Ardında” ve “Bıçak Sırtı” gibi birçok popüler yapımda yer almaktadır.

Muhammet Uzuner haberleri

Muhammet Uzuner, Muhammet Uzuner biyografisi, Muhammet Uzuner hayatı, Muhammet Uzuner özgeçmişi, Muhammet Uzuner hakkında, Muhammet Uzuner doğum yeri
Muhammet Uzuner fotoğraf, Muhammet Uzuner video, Muhammet Uzuner resim, Muhammet Uzuner kimdir?, Muhammet Uzuner kaç yaşında?, Muhammet Uzuner nereli,
Muhammet Uzuner memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!