Murat Aksoy Biyografisi

Doğum tarihi:
Murat Aksoy kaç yaşında:
Kilo & Boy:
Burcu:
Meslek: Gazeteci, Yazar, Yazar
Murat Aksoy doğum yeri:

Murat Aksoy Kimdir?

Murat Aksoy, memleketi Erzincan olan bir yazardır. Lise eğitimini Kabataş Erkek Lisesi’nde tamamlamış ve ardından Erciyes Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur. Bu sürecin ardından İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde İnsan Hakları Hukuku alanında yüksek lisans yapmıştır.

Aksoy’un kariyeri boyunca bir dizi gazetede önemli roller üstlendi. Yeni Şafak gazetesinde editör olarak görev yaptı ve bir köşe yazarıydı. Gazeteden ayrıldıktan sonra T24 web gazetesi için makaleler yazdı. Ayrıca, Taraf gazetesinin HerTaraf sayfasının editörlüğünü üstlendi ve 29 Ekim 2014’ten itibaren Millet Gazetesi’nde köşe yazarı olarak çalıştı. Millet Gazetesi’ne el konulduktan sonra haberdar.com’da yazmıştır.

2016 yılında FETÖ’nün medya yapılanmasına ilişkin bir soruşturma kapsamında bir dizi gazetede gözaltına alındı. Ancak, 2017’de suçlarının değişebileceği ve tutuklandıkları sürenin göz önünde bulundurulduğu belirtildi. Murat Aksoy ve 13 başka sanığın serbest bırakılmasına karar verildi.

Ancak, bu sanıkları tahliye eden başsavcı, sanıkların “Darbeye teşebbüs” ve “Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya çalışma” suçlamalarıyla ayrı bir soruşturma başlattı. Nihayetinde, 14 Nisan 2017’de, Murat Aksoy ve 12 diğer kişinin tutuklanmalarına karar verildi.

24 Ekim 2017’deki duruşmada Atilla Taş ve Davut Aydın ile birlikte gazeteci Murat Aksoy’un serbest bırakılmasına karar verildi.

Murat Aksoy, Şehriban Aksoy ile evli ve iki çocuk babasıdır.

2005 yılında “Başörtüsü-Türban” ve 2008 yılında “Sosyal Demokrat Parti Krizi ve Sol Arayışlar” adlı kitapları yayınlanmıştır.

Murat Aksoy haberleri

Murat Aksoy, Murat Aksoy biyografisi, Murat Aksoy hayatı, Murat Aksoy özgeçmişi, Murat Aksoy hakkında, Murat Aksoy doğum yeri
Murat Aksoy fotoğraf, Murat Aksoy video, Murat Aksoy resim, Murat Aksoy kimdir?, Murat Aksoy kaç yaşında?, Murat Aksoy nereli,
Murat Aksoy memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!