Murat Özdemir Biyografisi

Doğum tarihi: ??.??.1973
Murat Özdemir kaç yaşında: 50
Kilo & Boy:
Burcu:
Meslek: Aşçı
Murat Özdemir doğum yeri: Mengen, Bolu

Murat Özdemir Kimdir?

Murat Özdemir, 1973’te Bolu’nun Mengen ilçesinde dünyaya geldi. Üç kız kardeşi olan Özdemir, aşçı bir ailede büyüdü. Kendisi de aşçılık mesleğini icra eden Özdemir, ilk olarak 13 yaşında İstanbul’daki Kalyon Otel’de işe başladı. Ardından bir yıl süresince Swissotel’de çalışma deneyimi kazandı.

1996 yılında, Brüksel’deki Türk Büyükelçiliği’nde dört yıl görev yaptı. Bu süre zarfında hem İngilizce hem de Fransızca dillerini öğrendi. Sonrasında Suudi Arabistan’ın Cidde kentinde bir süreliğine iş bulmuştur.

2000 ile 2002 yılları arasında Çırağan otelindeki Tuğra Restoran’da soğuk meze şefi olarak çalışırken işten çıkarıldı. İşini kaybedince Antalya’nın Kremlin Palace WOW Otel’inde İtalyan mutfak şefi olarak işe başladı. Bu otelden ayrıldıktan sonra Lara’da “Bolulu Murat Şefin Köftecisi” isimli kendi mekanını açmıştır.

İstanbul’da geçici semt pazarlarına katılarak zeytinyağlı yiyecekler satışına başlamıştır.

Murat Özdemir’in kişisel hayatına değinmek gerekirse, ilk evliliğini otel sahibinin kızı ile yapmış ve 5 yıl boyunca evli kalmıştır. İkinci eşini kendinden 12 yaş küçük biriyle yapmış ve bu evlilikten Zehra adında bir kız çocuğu olmuştur. Ancak bu evlilik de 2004 yılında sona ermiştir. 2016 yılında üçüncü bir kişiyle yeniden evlenmiştir.

TV8’de yayınlanan ‘Yemekteyiz’ yemek yarışmasına katılan Murat Özdemir, finalde tepki çeken tavırları ve program sunucusu Onur Büyüktopçu’ya sık sık söz hakkı vermemesi sebebiyle programdan kovulmuştur. Bu olayın ardından 2018’de MasterChef Türkiye yarışmasına katılan Özdemir, orada da davranışları sebebiyle eleştirilmiş ve diskalifiye edilmiştir. Ayrıca, 2019 yılında Survivor yarışmasında yer almış ve burada da dikkat çekmiştir.

Murat Özdemir haberleri

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!