Mustafa Ceceli Biyografisi

Doğum tarihi: 02.Kasım.1980
Mustafa Ceceli kaç yaşında: 43
Kilo & Boy:
Burcu: Akrep
Meslek: Müzisyen, Pop Şarkıcısı, Prodüktör
Mustafa Ceceli doğum yeri: Ankara

Mustafa Ceceli Kimdir?

Ankara’da 2 Kasım 1980 tarihinde doğan Mustafa Ceceli’nin müzikle ilgili yeteneği, ailesi tarafından çocuk yaşlarda keşfedildi. Sanatçının Sinan Ceceli (d.1988) adında bir erkek kardeşi var. 6 yaşında piyano çalmayı öğrenmeye başladı ve bu eğitimini iki yıl sürdürdü. Lise öğrenimi sırasında amatör düzeyde müzik düzenlemeleri yapma yeteneği geliştirdi.

Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi’ni kazanan Ceceli, aynı zamanda arkadaşları tarafından kurulan bir bileşimde keyboard çaldı. Üniversitenin 3. yılında, Yeditepe Üniversitesi İşletme Bölümü’ne giriş yaptı ve bu sayede Ankara’daki müzik yaşamını sonlandırıp İstanbul’a taşındı.

2003 yılında, Ceceli solistlik görevinin yanı sıra profesyonel aranjörlük kariyerine başladı. İstanbul’a taşındıktan sonra, Cenk Eren’in vokalisti olarak tanınan Merih Ermakastar’ın şarkılarını düzenledi. Bu süre zarfında Ozan Doğulu ile tanışan Ceceli, Kenan Doğulu’nun ”Demedi Deme” albümünde bulunan ”Aklım Karıştı” şarkısı dahil olmak üzere birçok düzenleme yaptı. Sezen Aksu’ya albüm ve sahne çalışmalarında yardımcı oldu ve Ceceli’nin düzenlemeleri oldukça ilgi gördü.

Ceceli, popüler müzik parçalarına ek olarak, mistik besteler ve şarkılar yapmayı da istediğini belirtirken, Onno Tunç’un kendi hayallerini gerçekleştirdiğini belirtti. ‘İkili Delilik’, ‘Hükümsüz’ ve ‘Gidemem’ gibi şarkıları düzenledi ve ‘Çakkıdı’ isimli çalışması Türk pop müziğine yeni bir hareket getirerek büyük beğeni topladı.

Tarkan, Ajda Pekkan, Sertab Erener, Nilüfer, Aşkın Nur Yengi, Emre Altuğ, Nil Karaibrahimgil, Emre Aydın, Murat Boz ve daha pek çok sanatçının albümlerinde aranjör olarak görev aldı. Sezen Aksu’nun “Unutamam” şarkısını seslendirdi ve bu parça sayesinde 35. Altın Kelebek “En İyi Çıkış Yapan Solist” ve Power Türk Video Müzik Ödülleri “En İyi Çıkış Yapan Video Klip” ödüllerini kazandı.

2010 yaz aylarında, “Mustafa Ceceli Remixes” adlı albümünü yayımlayarak müzik marketlerdeki yerini aldı. Bu albümde ”Hata” adında yeni bir şarkısının remiksleri bulunmaktadır. Aynı yılın sonunda Enbe Orkestrası’na tekrar konuk olan sanatçının ”Eksik” ve ”Yağmur Ağlıyor” isimli parçaları büyük beğeni aldı.

Kendi adını taşıyan “Mustafa Ceceli” adlı albümünü 2009 yılında piyasaya sürdü ve album “MÜ-YAP” ödülünü kazandı. 2012 yılında ise “ES” adlı ikinci solo albümünü çıkardı.

Sezen Aksu’ya “hacı” diye hitap edilen Ceceli, 2003 yılında gerçekten de bir hac ziyaretinde bulundu. Sanatçının klavye, gitar ve keman gibi enstrümanları çalma yeteneği vardır.

1 Kasım 2008’de tasarım mühendisi Sinem Gedik ile evlenen Ceceli’nin, 28 Eylül 2011 doğumlu Arın adlı bir çocuğu vardır. Çift, 25 Mayıs 2017 tarihinde ayrıldı.

2015 yılında, Show TV’de yayına giren ve Mustafa Ceceli ile Bengü’nün takım kaptanı olduğu “Kapışma” adlı bir yarışma programında Asuman Krause sunuculuk yaptı. Ceceli, 10 Temmuz 2017’de Selin İmer ile evlendi.

Mustafa Ceceli’nin bugüne dek çıkardığı albümler şunları içerir: Simsiyah (2017), Zincirimi Kırdı Aşk (2017), Aşk İçin Gelmişiz (2015), Kalpten (2014), Al Götür Beni (2014), Mustafa Cecelies+ Remixes (2012), Es! (2012), Eksik Remix (2011), Eksik (2010), Mustafa Ceceli Remiksleri (2010), Hastalıkta Sağlıkta – Single (2010), Limon Çiçekleri – Single (2010), Ağladın Ya (2010), Mustafa Ceceli (2009), Karanfil – Single (2009), Hata (2008) ve Unutamam – Single (2008).

Mustafa Ceceli haberleri

Mustafa Ceceli, Mustafa Ceceli biyografisi, Mustafa Ceceli hayatı, Mustafa Ceceli özgeçmişi, Mustafa Ceceli hakkında, Mustafa Ceceli doğum yeri
Mustafa Ceceli fotoğraf, Mustafa Ceceli video, Mustafa Ceceli resim, Mustafa Ceceli kimdir?, Mustafa Ceceli kaç yaşında?, Mustafa Ceceli nereli,
Mustafa Ceceli memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!