Mustafa Mutlu Biyografisi

Doğum tarihi: 09.Şubat.1961
Mustafa Mutlu kaç yaşında: 62
Kilo & Boy:
Burcu: Kova
Meslek: Gazeteci, Yazar
Mustafa Mutlu doğum yeri: Kırşehir

Mustafa Mutlu Kimdir?

Kırşehir doğumlu Mustafa Mutlu, 9 Şubat 1961 tarihinde dünyaya geldi. Kadıköy Mehmet Beyazıt Lisesi ve ardından Marmara Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu’nda öğrenim gördü. Gazeteciliğe Türk Haberler Ajansı’nda Gece Sorumlusu olarak başlayan Mutlu, 1982 yılında DÜNYA Gazetesi’ne Haber Müdürü olarak geçti ve 1986-1996 yılları arasında Yazı İşleri Müdürlüğü görevini üstlendi.

1996 yılında SABAH Grubu’nda çalışmaya başlayan Mutlu, burada ekonomi gazetesi Liberal Bakış’ı çıkardı. 1998 yılında Türkiye’nin ilk ekonomi haber kanalı Kanal-E’nin Genel Yayın Müdürlüğüne getirildi. Star Gazetesi’nin kuruluşunda Ekonomi Müdürü ve yazar olarak görev yaptı ve 1999 yılında Ekonomi Müdürlüğü görevini bırakıp sadece yazılarına devam etti.

Mustafa Mutlu, Basın Yayın Genel Müdürlüğü Basın Kartları Komisyonu’nda görev aldı ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nden 1999 ve 2003 yıllarında “Yılın Gazetecisi” ödülünü, 2004 yılında ise Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği’nin “Yılın Yazarı” ödülünü kazandı.

2004 yılında Vatan Gazetesi’nde yazmayı sürdürmeye başladı ve 2004-2007 yılları arasında Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Genel Saymanı olarak görev yaptı. Mutlu, 2013’te Vatan Gazetesi’ndeki yazılarını sonlandırıp, 24 Eylül 2013 tarihinden itibaren Aydınlık Gazetesi’nde yazmaya başladı. Ferda Volkan Mutlu ile evli olan yazarın bir kız çocuğu bulunmaktadır.

Mustafa Mutlu ayrıca, Ulusal Kanal’da Cuma geceleri “Kral Çıplak” adlı bir haber yorum programı sunmaktadır. 15 Temmuz 2016’daki Feto darbe girişimi sonrasında, çalıştığı Ulusal Kanal ve Aydınlık gazetesinden ayrılmış ve 15 Aralık 2017 tarihinden itibaren “Kral Çıplak” programını Cem TV’de sunmaya başlamıştır.

Ödülleri arasında 1999 ve 2003’te Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nden “Yılın Gazetecisi”, 2004’te Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği’nden “Yılın Yazarı” ödülü bulunan Mutlu’nun ayrıca birçok kitabı mevcuttur.

Mustafa Mutlu haberleri

Mustafa Mutlu, Mustafa Mutlu biyografisi, Mustafa Mutlu hayatı, Mustafa Mutlu özgeçmişi, Mustafa Mutlu hakkında, Mustafa Mutlu doğum yeri
Mustafa Mutlu fotoğraf, Mustafa Mutlu video, Mustafa Mutlu resim, Mustafa Mutlu kimdir?, Mustafa Mutlu kaç yaşında?, Mustafa Mutlu nereli,
Mustafa Mutlu memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!