Mustafa Önsel Biyografisi

Doğum tarihi: ??.??.1962
Mustafa Önsel kaç yaşında: 61
Kilo & Boy:
Burcu:
Meslek: Asker, Yazar
Mustafa Önsel doğum yeri: Zonguldak

Mustafa Önsel Kimdir?

Kurmay Albay Mustafa Önsel, Balyoz Davası’nda yargılanarak haksız yere tutuklanan ve hapse gönderilen komutanlar arasındadır.

Önsel 1962 yılında Zonguldak’da dünyaya gelmiştir ve kökeni Trabzon’un Beşikdüzü ilçesine bağlı Vardalı köyüdür. 1984’te Kara Harp Okulu’ndan mezun olan Önsel, Mardin, Şırnak, Hakkâri, Diyarbakır, Aydın, İstanbul, Foça gibi şehirlerde birlik komutanı olarak görev yapmıştır. Görev süresi boyunca yaklaşık on yıl terörle mücadele etmiştir.

Önsel, Bursa Jandarma Bölge Komutanlığı’nda Kurmay Başkanı olarak görev yapmıştır. Daha sonra Tokat İl Jandarma Komutanı, Jandarma Genel Komutanlığı Teknik İstihbarat Daire Başkanı, daha sonra da Eğitim Daire Başkanı olarak atanmıştır. Uzun bir süre boyunca çeşitli tutuklamalarla karşılaşmıştır.

Bilinen adıyla “Balyoz” davası kapsamında tutuklamaları ilk olarak 22 Şubat, ikinci olarak 5 Nisan 2010 ve üçüncü olarak da 15 Şubat 2011’de olmuştur. Yaklaşık dört yıl kadar hapis yatmıştır. Ancak, Anayasa Mahkemesi’nin 19 Haziran 2014 tarihinde verdiği kararla adil yargılanmadığı gerekçesiyle tahliye edilmiştir.

Hapiste kaldığı süre boyunca yaşadıklarını anlatan üç kitap yazmıştır. Bu kitaplarını okuyucularına sunarken, ” Milli ordu bu topraklarda yaşamamızın güvencesidir. Ordu içinde herhangi başka bir hiyerarşik yapıya bağlılık millilik vasfını yok eder. Buna müsaade etmek ihanettir” demiştir.

2012 yılında Genel Kurmay Başkanı Necdet Özel’e bir mektup yazmıştır. Önsel, dört çocuk babasıdır ve evlidir.

Kitapları:
2013 – Beşiktaş’ta Sırtlan Pususu
2014 – İstanbul’dan İzmir’e Casusluk Kumpası Kim Bunlar?
2015 – Silivri’de Firavun Töreni
2015 – Casusluk Kumpası Kim Bunlar?
2016 – Ağacın Kurdu – Fethullah’ın Askerleri
2016 – Aşil’in Topuğu FETÖ’nün Gecesi
2020 – Bir Köy Dört Adam Altı Buçuk Darbe

Mustafa Önsel haberleri

Mustafa Önsel, Mustafa Önsel biyografisi, Mustafa Önsel hayatı, Mustafa Önsel özgeçmişi, Mustafa Önsel hakkında, Mustafa Önsel doğum yeri
Mustafa Önsel fotoğraf, Mustafa Önsel video, Mustafa Önsel resim, Mustafa Önsel kimdir?, Mustafa Önsel kaç yaşında?, Mustafa Önsel nereli,
Mustafa Önsel memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!