Mustafa Taşpınarlı Biyografisi

Doğum tarihi: ??.??.1944

Ölüm tarihi
Mustafa Taşpınarlı kaç yaşında öldü: 79
Kilo & Boy:
Burcu:
Meslek: Müzisyen
Mustafa Taşpınarlı doğum yeri: Basmane, İzmir
Ölüm yeri: İzmir

Mustafa Taşpınarlı Kimdir?

Müzisyenliği babasından miras alan ve İzmir’in en prestijli keman ustası Mustafa Taşpınarlı, sekiz yaşında müzik dünyasına adım attı.

1944’te İzmir Basmane’de dünyaya gelen Mustafa Taşpınarlı’nın Kamil Taşpınarlı adında bir erkek kardeşi bulunmaktadır. Taşpınarlı, genç yaşta başladığı müzik kariyerini İzmir’in gece kulüplerinde keman çalarak sürdürdü.

İstanbul’da askerlik görevini tamamladıktan sonra, müzik yaşamına bu şehirde devam etme kararı aldı.

“Tarzan Mustafa” olarak da anılan Taşpınarlı, Müzeyyen Senar, Muazzez Abacı, Zeki Müren, Sibel Can, İbrahim Tatlıses, Bülent Ersoy gibi birçok ünlü isimle çalışma fırsatı buldu.

İstanbul’un gece kulüplerinin kapılarını kapatması sonucunda İzmir Radyosu’na geçiş yaptı ve burada baş kemancı olarak görev aldı. Daha sonra, Kültür Bakanlığı’nın Klasik Türk Müziği korosunda devlet sanatçısı olarak kariyerine devam etti. Korodan emekli olduktan sonra, müziğe bir süre ara verdi.

Mustafa Taşpınarlı, Özlem Taşpınarlı ile evlidir.

20 Haziran 2023 tarihinde 79 yaşında İzmir’de hayatını kaybetti.

Mustafa Taşpınarlı haberleri

Mustafa Taşpınarlı, Mustafa Taşpınarlı biyografisi, Mustafa Taşpınarlı hayatı, Mustafa Taşpınarlı özgeçmişi, Mustafa Taşpınarlı hakkında, Mustafa Taşpınarlı doğum yeri
Mustafa Taşpınarlı fotoğraf, Mustafa Taşpınarlı video, Mustafa Taşpınarlı resim, Mustafa Taşpınarlı kimdir?, Mustafa Taşpınarlı kaç yaşında?, Mustafa Taşpınarlı nereli,
Mustafa Taşpınarlı memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!