Mustafa Tüfenk Biyografisi

Doğum tarihi: 25.Ağustos.1999
Mustafa Tüfenk kaç yaşında: 24
Kilo & Boy:
Burcu: Başak
Meslek: Siyasetçi, Politikacı, Yazar
Mustafa Tüfenk doğum yeri: Çınar, Diyarbakır

Mustafa Tüfenk Kimdir?

Türkiye’nin tanınmış politik ve yazar figürlerinden biri olan ve Zaza kökenli olan Mustafa Tüfenk, 25 Ağustos 1999’da Diyarbakır’da dünyaya geldi. İlk ve ortaokul eğitimini Mehmet Akif Ersoy Okulunda tamamladı ve lise eğitimine, önce Diyarbakır Şehitlik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde olmak üzere 2 yıl, daha sonra Açık Öğretim Lisesi’nde devam etti.

Günümüzde Mustafa Tüfenk, Diyarbakır Dicle Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi Ve Kamu Yönetimi bölümünde öğrenim yapmayı planlamaktadır.

Tüfenk, politik yaşamına 2020 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi üyesi olarak başladı ve birkaç kez sosyal medya üzerinden yaptığı beyanatlarla gündemdeki yerini korudu. Tüfenk sadece aktif bir siyasetçi değil, aynı zamanda bir yazardır.

Dil becerileri arasında Türkçe, Kürtçe, Zazaca ve orta düzeyde İngilizce bulunmaktadır.

Mustafa Tüfenk haberleri

Mustafa Tüfenk, Mustafa Tüfenk biyografisi, Mustafa Tüfenk hayatı, Mustafa Tüfenk özgeçmişi, Mustafa Tüfenk hakkında, Mustafa Tüfenk doğum yeri
Mustafa Tüfenk fotoğraf, Mustafa Tüfenk video, Mustafa Tüfenk resim, Mustafa Tüfenk kimdir?, Mustafa Tüfenk kaç yaşında?, Mustafa Tüfenk nereli,
Mustafa Tüfenk memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!