Nail Kırmızıgül Biyografisi

Doğum tarihi: 03.Eylül.1965
Nail Kırmızıgül kaç yaşında: 58
Kilo & Boy:
Burcu: Başak
Meslek: Dizi Oyuncusu, Sinema Oyuncusu
Nail Kırmızıgül doğum yeri: Gaziantep

Nail Kırmızıgül Kimdir?

Herkes onu “Yılan Hikayesi” dizindeki “Komiser Cem” rolüyle tanıma fırsatı buldu.

Gaziantep doğumlu olan Nail Kırmızıgül, 3 Eylül 1965’te dünyaya geldi. Üniversite eğitimini Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro bölümünde alırken, bu bölümden mezun olmadan ayrıldı.

Başarılı aktör, oyunculuk kariyerine başlamadan önce bir matbaacılık şirketinde pazarlamacı olarak çalışıyordu. 1999 yılında Sinan Çetin’in yönettiği “Propaganda” filminde; Kemal Sunal, Metin Akpınar, Meltem Cumbul, Rafet El Roman, Meral Orhonsay gibi isimlerle birlikte rol aldı.

1999 ve 2001 yılları arasında yayımlanan “Yılan Hikayesi” adlı dizide Komiser Cem karakterine hayat verdi. Bu dizide başrolleri Memet Ali Alabora ve Meltem Cumbul ile paylaştı. Nail Kırmızıgül, ayrıca Ayten Gökçer, Çetin Tekindor, Süleyman Turan, Emre Kınay, Bülent Şakrak gibi isimlerle de aynı dizide rol aldı.

2014 yılında “Arka Sokaklar” dizisinde Zafer Ergin, Şevket Çoruh, Özgür Ozan ile birlikte oynadı. 2015 yılında başlayan ve başrollerini Oktay Kaynarca ve Deniz Çakır’ın paylaştığı “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz” adlı dizide bir çok isimle birlikte rol aldı.

2017 yılında ise “Evlat Kokusu” adlı dizinin kadrosunda Hande Soral, Barış Kılıç, Sedef Avcı, Murat Han, Yeşim Salkım, Selen Uçer, Alihan Türkdemir, Balım Gaye Bayrak ve diğerleri ile birlikte yer aldı.

Nail Kırmızıgül, bir yazar olarak da tanınıyor. 2004 yılında “Şırrak” adlı kitabı yayımlandı. Ayrıca, “Evlat Kokusu”, “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz”, “Gamsız Hayat”, “Yılanların Öcü”, “Arka Sokaklar”, “Bir Yastıkta”, “Böyle Bitmesin” ve pek çok başarılı dizi ve filmde rol aldı.

Nail Kırmızıgül haberleri

Nail Kırmızıgül, Nail Kırmızıgül biyografisi, Nail Kırmızıgül hayatı, Nail Kırmızıgül özgeçmişi, Nail Kırmızıgül hakkında, Nail Kırmızıgül doğum yeri
Nail Kırmızıgül fotoğraf, Nail Kırmızıgül video, Nail Kırmızıgül resim, Nail Kırmızıgül kimdir?, Nail Kırmızıgül kaç yaşında?, Nail Kırmızıgül nereli,
Nail Kırmızıgül memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!