Natascha McElhone Biyografisi

Doğum tarihi: 14.Aralık.1969
Natascha McElhone kaç yaşında: 54
Kilo & Boy:
Burcu: Yay
Meslek: Sinema Oyuncusu
Natascha McElhone doğum yeri: Surrey, Londra, İngiltere

Natascha McElhone Kimdir?

Natascha McElhone, 14 Aralık 1969’da Surrey, İngiltere’de doğdu, ancak asıl adı Natasha Abigail Taylor’dır. Abisi Damon Taylor, annesi Noreen Taylor ve babası Michael Taylor, her ikisi de gazeteciydi. İki yaşındayken anne babası boşandı ve annesi Brighton’a taşınarak Natascha ve ailesini buraya götürdü. Kayınpederi başka bir gazeteci, Roy Greenslade idi. Natascha küçük yaşlardayken dans dersleri aldı ve eğitimine Brighton, Sussex’teki seçkin St. Mary’s Hall School for Girls’te devam etti. Eğitimini 1993’te Londra Müzik ve Drama Sanatları Akademisi’nde (LAMDA) tamamladı. Sahne ismi olarak annesinin kızlık soyadını aldı.

Natascha McElhone kariyerine tiyatroda başladı ve Londra’nın Regent Parkındaki Açık Hava Tiyatrosu’nda Bir Yaz Gecesi Rüyası ve Richard III adlı oyunlarda yer aldı. Devamında Leicester Haymarket Tiyatrosu’ndaki Monte Cristo ve Kiraz Orkestesi’nde rol aldı.

İlk önemli sinema oynadığı film, 1996 yılında Anthony Hopkins ve Julianne Moore ile birlikte rol aldığı James Ivory’nin yönetmenliğindeki “Picasso’yla Yaşamak” oldu. Daha sonra, 1998 yılında Jim Carrey, Ed Harris, Paul Giamatti ve Laura Linney ile birlikte rol aldığı, Peter Weir’in yönetmenliğini yaptığı “Truman Show” adlı sinema filmi ve aynı yıl içinde Robert De Niro, Jean Reno, Sean Bean, Stellan Skarsgard ile birlikte rol aldığı “Ronin” adlı sinema filmini çekti.

Natascha McElhone, 19 Mayıs 1998’de cerrah Martin Hirigoyen Kelly ile evlendi. Kelly, 20 Mayıs 2008’de kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Bu süre zarfında Natascha, Theodore (2000 doğumlu), Rex (2008 doğumlu) ve Otis (2003 doğumlu) olmak üzere üç çocuk doğurdu. Eşinin ölümünden sonra Natascha, ona yazdığı mektupları ve günlük yaşamını bir kitapta topladı ve “After You: Letters of Love, and Loss, to a Husband and Father” olarak 2010’da yayımladı.

2002 yılında George Clooney ile birlikte Steven Soderbergh’in yönettiği “Solaris” filminde rol aldı. 2014 yılında The Royal Haymarket Theatre’da Ölümcül Cazibe’de Alex Forrest karakterini canlandırdı. 2016 ile 2017 arasında “Designated Survivor” adlı TV dizisinde Kiefer Sutherland ve Maggie Q ile birlikte ABD başkanının eşi Alex Kirkman karakterini oynadı.

Hayatının geri kalan dönemleri boyunca Natascha McElhone, TV dizilerinde ve sinema filmlerinde birçok çeşitli, önemli rollerde görev aldı. Bu dizi ve filmlerin arasında Hotel Portofino, The Crown, Halo, Better Things ve Carmen gibi yapımlar yer almakta.

Natascha McElhone haberleri

Natascha McElhone, Natascha McElhone biyografisi, Natascha McElhone hayatı, Natascha McElhone özgeçmişi, Natascha McElhone hakkında, Natascha McElhone doğum yeri
Natascha McElhone fotoğraf, Natascha McElhone video, Natascha McElhone resim, Natascha McElhone kimdir?, Natascha McElhone kaç yaşında?, Natascha McElhone nereli,
Natascha McElhone memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!