Necip Memili Biyografisi

Doğum tarihi: 27.Mayıs.1980
Necip Memili kaç yaşında: 43
Kilo & Boy:
Burcu: İkizler
Meslek: Tiyatro Oyuncusu, Dizi Oyuncusu
Necip Memili doğum yeri: Adana

Necip Memili Kimdir?

Necip Memili’nin 27 Mayıs 1980’de Adana’da dünyaya geldiğini biliyoruz. Kendisi, ailesinde Özkan ve Bahtiyar isimli iki erkek kardeşe sahiptir. Eğitimine Endüstri Meslek Lisesi elektrik bölümünde devam etmiştir ve mezun olduktan sonra makine montaj alanında çalışmıştır. Tiyatro dünyasına olan ilgisi, 1999 yılında Adana Seyhan Belediye Tiyatrosunda amatör olarak başlamıştır. Daha sonra, 2003 yılında kazandığı Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Oyunculuk Bölümünden 2007’de mezun olmuştur ve bu mesleği İstanbul’da yürütmeye karar vermiştir.

Tümay Özokur ajansı aracılığıyla çalışmalarını sürdüren Memili, 2007’de çocukluk arkadaşı Caner Cindoruk ile İstanbul’a yerleşmiştir. İlk İstanbul deneyimi olan “Uçurtmanın Kuyruğu” adlı tiyatro oyununu Caner Cindoruk ile birlikte oynamıştır.

Televizyon dünyasındaki ilk büyük çıkışını “Yaprak Dökümü” dizisindeki Erkan karakteri ile yapan Memili, Reşat Nuri Gültekin’in romanından esinlenilen bu dizi 2007-2008 yılları arasında Kanal D’de yayınlanmıştır. Dizi boyunca birçok ünlü isimle birlikte çalışma fırsatı bulmuştur.

2009-2010 yıllarında ise Orhan Kemal’in romanından diziye uyarlanan “Hanımın Çiftliği” dizisinde Zaloğlu Ramazan karakterine hayat vermiştir. Bu dizi boyunca yine sayısız ünlü oyuncuyla beraber çalışmıştır.

2015 yılında “Bira Fabrikası” adlı tiyatro oyununa Onur Ünsal, Melis Birkan ve Gürsu Gür ile birlikte oyuncu olarak katılmıştır.

Ayrıca, Necip Memili 2016 yılında bir komedi filmi olan “Kaçma Birader”da yer almıştır. Bu filmin senaryosunu Emrah Kaman ve Murat Emre Kaman ile birlikte yazmıştır.

Necip Memili’nin son büyük projelerinden biri de 2018’de Puhutv’de yayınlanmaya başlayan “Şahsiyet” adlı dizi olmuştur. Bu diziden Haluk Bilginer, Cansu Dere ve Metin Akdülger gibi yıldız isimlerle birlikte oynamıştır.

Necip Memili, hayatını moda editörü Didem Dayıcıoğlu ile 20 Ocak 2020 tarihinde birleştirmiştir.

Necip Memili’nin aktif olarak rol aldığı tiyatro oyunları:
– 2015: “Bira Fabrikası” (Yazar: Koffi Kwahule – Moda Sahnesi)
– 2006: “Uçurtmanın Kuyruğu” (Yazar: Savaş Dinçel – İstanbul Yeni Sahne)

Necip Memili’nin film ve dizi çalışmalarına bakacak olursak, kariyeri boyunca hem sinema filmlerinde hem de televizyon dizilerinde rol almıştır. İşte Necip Memili’nin yer aldığı bazı filmler ve diziler:

– 2020: “Karakomik Filmler 2”
– 2016: “Kaçma Birader”
– 2009-2010: “Hanımın Çiftliği”
– 2007-2008: “Yaprak Dökümü”
Ve daha pek çok film ve dizi.

Necip Memili haberleri

Necip Memili, Necip Memili biyografisi, Necip Memili hayatı, Necip Memili özgeçmişi, Necip Memili hakkında, Necip Memili doğum yeri
Necip Memili fotoğraf, Necip Memili video, Necip Memili resim, Necip Memili kimdir?, Necip Memili kaç yaşında?, Necip Memili nereli,
Necip Memili memleketi


Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!