Neşe Erberk Biyografisi

Doğum tarihi: 14.Ekim.1964
Neşe Erberk kaç yaşında: 59
Kilo & Boy:
Burcu: Terazi
Meslek: Model, İş adamı
Neşe Erberk doğum yeri: Üsküdar, İstanbul

Neşe Erberk Kimdir?

14 Ekim 1964’te doğan Neşe Erberk, İstanbul’un Üsküdar ilçesinde dünyaya geldi. Sedat ve Gülşen Erberk çiftinin ikinci çocuğudur. Ailesi Selanik kökenli olup, abisi Cengiz Erberk’tir (d.1963). Orta ve lise eğitimini Robert Koleji’nde tamamlayan Neşe, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden 1986 yılında mezun oldu. İki yıl süreyle Profilo’da ve bir yıl Eczacıbaşı yıldız takımları’nda voleybol oynamasının ardından, mankenlik kariyerine başladığı 1982 yılında bayan vizyon seçildi.

Erberk, 1983’te Türkiye Güzellik Kraliçesi ve 1984’te Avrupa Güzeli olma unvanını kazandı. 1985’te bir sabun firmasının reklamlarında yer alarak sıklıkla TV ekranlarında göründü. 1989’da 10 gün boyunca ABD’deki Cadillac otomobil tanıtım kampanyasında manken olarak çalıştı. Kariyerindeki başarısını sürdürerek 1987’de kendi manken ve fotomodellik ajansını kurdu ve 1990’a kadar bu sektörde aktif olarak görev aldı.

1997’den itibaren özel bir mankenlik okulu işletmeye başlayan Erberk, 2001’de Türkiye’deki ilk yetenek geliştirme merkezi olan “JoyFull House” adlı Neşe Erberk Yetenek Geliştirme Merkezi Anaokulu’nu kurdu ve bu kurumun çeşitli şubelerini açtı. 2012’de Tursil Jel Sıvı Çamaşır Deterjanı reklamlarında oynadı.

Neşe Erberk özel hayatında iki evlilik yaptı. İlk kocası 6 Ağustos 1990’da evlendiği Yakup Erden’dir. İkinci evliliğini ise 1999 yılında Ermeni asıllı Ayk Gurdikyan ile yaptı ve bu evlilik 2008 yılına kadar devam etti. Bu evlilikten Alin, Selin ve Lara (d.11 Aralık 1999) adlarında üçüz kızları doğdu.

2016 yılında Türkiye’den ayrılıp Miami’ye yerleşen Neşe Erberk, Türkiye’de 42 anaokuluyla hala bağlantısını sürdürmektedir ve her yıl üç defa anaokullarını ziyaret etmektedir.

Neşe Erberk haberleri

Neşe Erberk, Neşe Erberk biyografisi, Neşe Erberk hayatı, Neşe Erberk özgeçmişi, Neşe Erberk hakkında, Neşe Erberk doğum yeri
Neşe Erberk fotoğraf, Neşe Erberk video, Neşe Erberk resim, Neşe Erberk kimdir?, Neşe Erberk kaç yaşında?, Neşe Erberk nereli,
Neşe Erberk memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!