Neslihan Yargıcı Biyografisi

Doğum tarihi: 12.Aralık.1952
Neslihan Yargıcı kaç yaşında: 71
Kilo & Boy:
Burcu: Yay
Meslek: Tasarımcı, Model
Neslihan Yargıcı doğum yeri: İstanbul

Neslihan Yargıcı Kimdir?

Moda Tasarımcısı

1990’ların sonlarına kadar Neslihan Yargıcı sadece tasarladığı eşsiz giysileri ile değil, aynı zamanda düzenlediği renkli partilerle de gündeme geldi. Ayrıca o zamanlarda Neslihan Yargıcı siyahları tercih ettiği için ‘siyahların kadını’ olarak biliniyordu.

Neslihan Yargıcı, 12 Aralık 1952’de Zeynep Kamil Hastanesi’nde Beşiktaş’ta yaşayan bir ailenin tek çocuğu olarak dünyaya geldi. Tam adı Eyyübe Zeynep Neslihan Yargıcı’dır. İlk okul hayatına Barbaros İlkokulu’nda başladı ve aynı zamanda İstanbul Belediye Konservatuarına katıldı ve burada 5 yıl keman eğitimi aldı.

Ortaöğrenimine ise Saint Benoit Fransız okulunu kazanarak devam etti ve böylece Fransızca öğrenmiş oldu. İngilizce öğrenmek amacıyla iki yıl Londra’da yaşadı ve babasının Milliyet Gazetesindeki muhabirliği sebebiyle Londra’da yaşamaya devam etti. Moda eğitimi almak için 1973 yılında Paris’deki bir moda okuluna gitti.

Gençliği boyunca anne babası boşanınca, Paris’teki ESMOD moda okulunda modelist ve stilist olarak 3 yıl eğitim aldı. Modellik kariyerinin ardından asıl hayali olan moda dünyasına adım attı.

İstanbul’da yaptığı ilk defilesi Vizon Show organizasyonunda gerçekleştirildi ve bu defilede kara çarşafın gece kıyafetine dönüşmesi konsepti ile ciddi bir etki yarattı.

1990’lı yıllarda Türk pop müzik sanatçılarına imaj danışmanlığında yapıp professional anlamda kişisel imaj konusunda yaptığı çalışmalalarla adından söz ettirmiştir. Şarkıcı Deniz Çelik’e “Bendeniz” ismini vermiştir ve kendisini “Abajur Kız” olarak popüler hale getirmiştir.

Neslihan Yargıcı, kıyafet tasarlamasının yanı sıra özellikle bir dönem Sezen Aksu’nun stil ve imaj çalışmalarını da yaptı.

Neslihan Yargıcı’nın yarışma programlarına jüri üyesi olarak katıldığı dönemlerde de basın ve medyanın dikkatini çekmeyi başardı.

2016’da başlayan 5. sezon İşte Benim Stilim Ünlüler yarışmasının jüriliğini yaptı.

Filmografi ve Televizyon kariyeri:

Oyunculuk:

2005 – “Kapıları Açmak” (Misafir Oyuncu) (TV Dizisi)

2003 – “Eyvah Eski Kocam” (Figen) (TV Dizisi)

1991 – “Varsayalım İsmail” (Misafir Oyuncu) (TV Dizisi)

1970 – “Paralı Askerler” (Sinema Filmi)

Kostüm Tasarım:

1988 – “Arkadaşım Şeytan” (Kostüm Tasarım)(Sinema Filmi)

1987 – “Ziyaret” (Kostüm Tasarım)(Sinema Filmi)

Video klip:

1992 – “Sakin Ol” – Sertab Erener

Neslihan Yargıcı haberleri

Neslihan Yargıcı, Neslihan Yargıcı biyografisi, Neslihan Yargıcı hayatı, Neslihan Yargıcı özgeçmişi, Neslihan Yargıcı hakkında, Neslihan Yargıcı doğum yeri
Neslihan Yargıcı fotoğraf, Neslihan Yargıcı video, Neslihan Yargıcı resim, Neslihan Yargıcı kimdir?, Neslihan Yargıcı kaç yaşında?, Neslihan Yargıcı nereli,
Neslihan Yargıcı memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!