Nihal Yalçın Biyografisi

Doğum tarihi: 29.Mart.1981
Nihal Yalçın kaç yaşında: 42
Kilo & Boy:
Burcu: Koç
Meslek: Dizi Oyuncusu
Nihal Yalçın doğum yeri: İstanbul

Nihal Yalçın Kimdir?

Yeni kuşak kadın komedyenlerin arasında yer alan Nihal Yalçın, 29 Mart 1981’de İstanbul’da doğdu. Dersimli bir ailenin çocuğu olan Nihal Yalçın’ın ailesi, onun doğumundan önce Tunceli’nin Dersim ilçesinden İstanbul’a göç ettiler. Nihal Yalçın, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Oyunculuk bölümünden 2004 yılında mezun oldu ve Bahçeşehir Üniversitesi’nin İleri Oyunculuk bölümünde yüksek lisans yaptı.

2011’de Little Caesars’ın reklam filminde rol alan Nihal Yalçın, 2012 tarihine kadar Kurusıkı isimli doğaçlama gösteri ile tiyatro dünyasına adım attı. Aynı zamanda Okan Bayülgen’in Disko Kralı programında “Life Sux” isimli bölümde yer aldı.

Gülse Birsel’in kaleme aldığı ve Jale Atabey’in yönettiği Yalan Dünya dizisinde 2011’de başrol oynadı. Nihal Yalçın, Serkan Keskin, Osman Sonant, Tansu Biçer, Nadir Sarıbacak, Fatih Artman, Serdar Orçin ve Melisa Sözen gibi isimlerle Beş Kardeş dizisinde yer aldı.

2021 yılında 58. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde “Zuhal” filmindeki performansı ile “En İyi Kadın Oyuncu” ödülünü kazandı. Kariyerinde birçok önemli ödül bulunan Nihal Yalçın, ayrıca 17. Sadri Alışık Ödülleri, 19. Adana Altın Koza Film Şenliği, 45. Siyad Türk Sineması Ödülleri ve 20. Afife Tiyatro Ödülleri gibi prestijli ödüllere layık görüldü.

Kariyerinde birçok film ve diziye imza atan Nihal Yalçın’ın en bilinen çalışmaları arasında “Zuhal”, “Stiletto ‘A Pink Family Tragedy’”, “Seni Buldum Ya”, “İstanbullu Gelin”, “Yol Ayrımı”, “Beş Kardeş”, “Araf”, “Berlin Kaplanı”, “Yeraltı”, “Yalan Dünya”, “Kurtuluş Son Durak”, “Gecekondu”, “Cümbür Cemaat Aile”, “Kış Masalı”, “Hayatın Tuzu”, “Avrupa Yakası”, “Güldünya”, “Ay Lav Yu”, “Kurtlar Vadisi Pusu” ve “Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü?” yer almaktadır.

Nihal Yalçın haberleri

Nihal Yalçın, Nihal Yalçın biyografisi, Nihal Yalçın hayatı, Nihal Yalçın özgeçmişi, Nihal Yalçın hakkında, Nihal Yalçın doğum yeri
Nihal Yalçın fotoğraf, Nihal Yalçın video, Nihal Yalçın resim, Nihal Yalçın kimdir?, Nihal Yalçın kaç yaşında?, Nihal Yalçın nereli,
Nihal Yalçın memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!