Nil Karaibrahimgil Biyografisi

Doğum tarihi: 17.Ekim.1976
Nil Karaibrahimgil kaç yaşında: 47
Kilo & Boy:
Burcu: Terazi
Meslek: Müzisyen, Ses Sanatçısı
Nil Karaibrahimgil doğum yeri: Ankara

Nil Karaibrahimgil Kimdir?

Nil Karaibrahimgil, popüler bir şarkıcı, söz yazarı, müzisyen ve reklam yazarıdır. Kariyerine reklam yazarı olarak başlamış olsa da, daha sonra şarkıcılığı tercih ederek ironik ve eğlenceli şarkı sözleriyle Türk pop müziğini renklendirmiştir. Kendi tarzıyla mevcut müzikal formlara yeni bir boyut kazandırmış ve çıkardığı üç albüm büyük başarı elde etmiştir.

1976’da Ankara’da doğdu ve çocukluğu müzisyen bir ailede geçti. Babası Suavi Karaibrahimgil ve amcası Selami Karaibrahimgil tanınmış müzisyenlerdi. Annesi ise Berrin Tüzüntaç, bir moda şirketinin sahibiydi. Nil, genç yaşlardan beri pop yıldızı olma hayali kuruyor ve 12 yaşında ilk bestesini yazıyor gibiydi.

Boğaziçi Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler okudu. Daha sonra Sertab Erener’in ağabeyi Serdar Erener’in ajansı Reklamevi’nde part time metin yazarı olarak başladı ve iki kampanyasında Kristal Elma ödüllerini kazandı. Bu göz alıcı dönemde Türkiye’nin en büyük GSM operatörlerinden birinin reklamlarını yazmaya başladı ve “Özgür Kız” imajıyla tanınmaya başladı.

Sonunda Karaibrahimgil, hayali olan müziğin yolunu tuttu. 2002’de ilk albümü olan Nil Dünyası’nı çıkardı ve karakteristik şarkı sözleri ve taze müziğiyle Türk pop müziğine yeni bir çehre kazandırdı. Özellikle “Çocuk da Yaparım Kariyer de” gibi hitleriyle tanındı.

2006 yılında Tek Taşımı Kendim Aldım adlı üçüncü stüdyo albümünü yayınladı. Nil Karaibrahimgil, kazandığı başarıyı sürdüren ve müzikal gelişimini gösteren bir sanatçı oldu.

2007’de Dünya çapında tanınan müzisyenlerin sahne almasıyla bilinen Londra’nın ünlü müzik kulübü Carling Academy Islington’da konser vermiştir. Ayrıca dünyaca ünlü müzisyen Natasha Atlas ile bir düet yapma imkanı bulmuştur.

2010 yılında Nil, Sertab Erener’in kardeşi Serdar Erener ile evlendi. Çiftin Aziz Arif adında bir oğlu bulunmaktadır.

Nil’in bugüne kadar çıkardığı albümler arasında; Nil Dünyası, Nil FM, Tek Taşımı Kendim Aldım, Nil Kıyısında ve Ben Buraya Çıplak Geldim bulunmaktadır. Ayrıca, Kelebeğin Hayat Sırları ve Nil’in Kelebekleri adında iki kitabı bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, Yalan Dünya, Avrupa Yakası ve A.R.O.G gibi birçok TV dizisi ve filminde de rol almıştır.

Nil Karaibrahimgil haberleri

Nil Karaibrahimgil, Nil Karaibrahimgil biyografisi, Nil Karaibrahimgil hayatı, Nil Karaibrahimgil özgeçmişi, Nil Karaibrahimgil hakkında, Nil Karaibrahimgil doğum yeri
Nil Karaibrahimgil fotoğraf, Nil Karaibrahimgil video, Nil Karaibrahimgil resim, Nil Karaibrahimgil kimdir?, Nil Karaibrahimgil kaç yaşında?, Nil Karaibrahimgil nereli,
Nil Karaibrahimgil memleketi


Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!