Nükhet Duru Biyografisi

Doğum tarihi: 19.Mayıs.1954
Nükhet Duru kaç yaşında: 69
Kilo & Boy:
Burcu: Boğa
Meslek: Ses Sanatçısı
Nükhet Duru doğum yeri: Bor, Niğde

Nükhet Duru Kimdir?

Ürettiği sayısız albümle Türk Pop Müziği’ne damga vuran Nükhet Duru, sayısız unutulmaz şarkının yaratıcısıdır. İlerlemiş yaşına rağmen müzikal yeteneğini ve canlılığını koruyan sanatçı, aynı zamanda televizyon projelerine de imza atmıştır. Beni Benimle Bırak, Ben Gene Sana Vurgunum, Melankoli, Cambaz, Mahmure ve Yasaksa Yasak gibi hit şarkılarıyla müzik tarihinde kalıcı bir iz bırakmıştır.

1954’te Niğde’nin Bor ilçesinde yaşıyordu. Annesi ve babasının ayrılmasının ardından 11 yaşındayken felç geçirmiş ve bir yıl boyunca yatalak kalmıştır. Ancak bu ağır travmayı atlatabilmiş ve hayata bağlanmayı başarmıştır.

Duru, Kandilli Kız Lisesi’nde eğitim görürken müzik ile tanışmış ve bu dönemde Ajda Pekkan’ı örnek almıştır. 1971’de Florya Deniz Kulübü’nde solist olarak profesyonel müzik kariyerine başlamış, 1974’te ilk 45’lik plağını çıkarmıştır. İlk albümünü 1977’de çıkaran Duru, 1978’de Modern Folk Üçlüsü ile “Dostluğa Davet” adlı parçada yer alarak Seul Şarkı Yarışması’nda en iyi icra ödülünü kazanmıştır.

Duru, 80’lerin ikinci yarısında çıkardığı “Benim Yolum” adlı albümle büyük başarı elde etmiş, ardından “Yaralım” adlı hit ini söylediği “Aç Gözünü Adamım” adlı albüm çıkarmıştır. Sanatçı, Sezen Aksu ve Uzay Heparı ile işbirliği yaparak ismini taşıyan bir albüm çıkarmış ve son olarak “Gece Saat On İki” adlı albümünü yayınlamıştır.

Sanatçı, 1977’de Ali Poyrazoğlu ve Korhan Abay ile beraber ‘Yaşa Sevgili Dünya’ adlı kabareyi, 2000’li yılların başında ‘Gece Saat On İki’ adlı albümünü çıkarmıştır. Duru, Haldun Dormen, Seyfi Dursunoğlu, Perran Kutman ve çok daha fazlası gibi isimlerle birlikte birçok tiyatro ve müzikalde rol almıştır.

1979’da prodüktör Mehmet Teoman ile nişanlanan Duru, ardından Erol Simavi ve Doğan Canku ile ilişkiler yaşamıştır. 1987’de Dikran Masis ile evlenmiş ve 1991’de boşanmıştır. Bu evlilikten Cem Masis adında bir oğlu vardır. İkinci evliliğini Özalp Birol’la yapmış, ancak 1999’da bu evlilik de sona ermiştir. Duru, ayrıca bir güzellik merkezi ve kanser tarama, teşhis ve tedavi kliniği açmıştır.

Duru, 2015 yılında “Benzemez Kimse Sana” adlı TV programında Seyfi Dursunoğlu ve Ümit Erdim ile birlikte jüri üyeliği yapmıştır. 2016’da “İstanbulname” adlı müzikalde Uğurböceği karakterini canlandırmış ve “Şahane Damat” adlı dizide rol almıştır.
Sanatçı, aynı zamanda “Keloğlan Kara Prense Karşı” filminde ve “Çeşm-i Bülbül” dizisinde yeralmıştır. Nükhet Duru sanat yaşamı boyunca 24 albüm, birçok televizyon ve radyo programı, iki evlilik, birçok aşk, bir çocuk, film ve dizi projeleri, birçok konser ve 8 müzikal, 4 kabareye yer vermiştir.

Nükhet Duru haberleri

Nükhet Duru, Nükhet Duru biyografisi, Nükhet Duru hayatı, Nükhet Duru özgeçmişi, Nükhet Duru hakkında, Nükhet Duru doğum yeri
Nükhet Duru fotoğraf, Nükhet Duru video, Nükhet Duru resim, Nükhet Duru kimdir?, Nükhet Duru kaç yaşında?, Nükhet Duru nereli,
Nükhet Duru memleketi


Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!