Okan Çabalar Biyografisi

Doğum tarihi: 11.Ağustos.1980
Okan Çabalar kaç yaşında: 43
Kilo & Boy:
Burcu: Aslan
Meslek: Dizi Oyuncusu, Sinema Oyuncusu
Okan Çabalar doğum yeri: İzmir

Okan Çabalar Kimdir?

Okan Çabalar, eğitimci bir ailenin çocuğu olarak 11 Ağustos 1980’de İzmir’de dünyaya geldi. Dokuz Eylül Üniversitesi’nde iki yıllık satış yönetimi programını tamamladı. Kariyer hayatına barmenlik, balıkçılık ve satış danışmanı olarak başlamıştır.

Oyunculuk hayatına kazandığı amatör tiyatro seçmeleriyle başlayan Okan Çabalar, İzmir’deki “Bir Varmış Hiç Yokmuş” adlı oyunla Işıl Kasapoğlu tarafından keşfedildi. Ardından İzmir Sanat Tiyatrosu, Aysa Prodüksiyon Çocuk Tiyatrosu ve Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu gibi birçok tiyatroda performans sergiledi. Tiyatro kariyerinde en çok Sumru Yavrucuk’un asistana olarak deneyim kazandı.

Oyun yazma fikri ile İstanbul’a yerleşti. 15 gün boyunca dört kişilik bir ekiple birlikte bir oyunu sahneye koydu. 2011’de “5’er Beşer” adlı dizide yer almasıyla Gülse Birsel’in dikkatini çekti ve yeni teklifler aldı.

Eyyvah Eyvah ve Eyyvah Eyvah 2 filmlerinde Ata Demirer ile birlikte rol alırken, 2010 yılında BKM prodüksiyonunun Şen Yuva dizisinde Tankut Sıkıcan karakterini canlandırdı ve geniş bir hayran kitlesi edindi. 2011’de 5 er Beşer projesindeki performansı ile dikkat çekti.

Çabalar, 2012-2014 yıllarında Yalan Dünya dizisinde, Gülse Birsel tarafından özel olarak karakteri Bünyamin’i canlandırdı. Bu süre zarfında Altan Erkekli, Olgun Şimşek, Gülse Birsel, Hasibe Eren, Rutkay Aziz, Gonca Vuslateri, Gupse Özay, Sarp Apak, İrem Sak, Füsun Demirel, Bartu Küçükçağlayan gibi birçok ünlü isimle birlikte çalıştı.

Kariyeri boyunca birçok dizi ve filmde rol alan Okan Çabalar’ın başarısı, 2013’te Antalya Televizyon Ödülleri’nde Yalan Dünya’daki performansı ile En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülünü kazandığı andaki kutlama ile mükemmel bir şekilde taçlandırıldı. Film ve dizi projeleri arasında 2019’da çekilen Organize İşler: Sazan Sarmalı gibi önemli yapımlar yer aldı.

Okan Çabalar haberleri

Okan Çabalar, Okan Çabalar biyografisi, Okan Çabalar hayatı, Okan Çabalar özgeçmişi, Okan Çabalar hakkında, Okan Çabalar doğum yeri
Okan Çabalar fotoğraf, Okan Çabalar video, Okan Çabalar resim, Okan Çabalar kimdir?, Okan Çabalar kaç yaşında?, Okan Çabalar nereli,
Okan Çabalar memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!