Okan Karacan Biyografisi

Doğum tarihi: 16.Nisan.1977
Okan Karacan kaç yaşında: 46
Kilo & Boy:
Burcu: Koç
Meslek: Komedyen, Şovmen, Sinema Oyuncusu, TV sunucusu
Okan Karacan doğum yeri: İstanbul

Okan Karacan Kimdir?

Eğlence sektöründe çok çeşitli yeteneklere sahip olan Okan Karacan, 16 Nisan 1977’de İstanbul’da dünyaya geldi. Annesi Ören Karacan’dır ve Erkan adında bir ağabeyi vardır.

Eğitim hayatının büyük bir bölümünü Terakki Vakfı Özel Şişli Terakki Lisesi’nde geçirdi ve 1994’te İstanbul liseler arası tiyatro yarışmasında en iyi erkek oyuncu ödülünü kazandı. İlk olarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde işletme eğitimi aldı. Ancak 2001 yılında Belli Başlı Tercihleri’nin İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı Türk Müziği Bölümünü kazanması üzerine bu bölümde okumaya karar verdi ve 8 yıl boyunca eğitim aldı.

Çocuk tiyatro oyunlarında rol aldıktan sonra ilk büyük projesine 2002’de Tiyatro Portakal’da “Sigara Böreği” adlı komedi oyunu ile çıktı. Ayrıca, “Hadi Çaman” tiyatrosu, “Beşiktaş Kültür Merkezi” ve “Uygur Kardeşler” gibi platformlarda da çeşitli roller üstlendi.

1995 yılında mağazacılık ve turizm sektörlerinde çalıştı. Daha sonra “Sinevizyon” programında asistan olarak medya sektörüne giriş yaptı. Show TV’de “Şakamatik”, Kanal D’de “Taksi” ve “Çocuktan Al Haberi”, ATV’de “Sakarazi”, TRT’de “Sayısal Gece” çekilişleri ve sabah kuşağında “Gün Güne”, Fox TV’de “Oyun Bozan” ve Star TV’de “Kabere Kabere” gibi çeşitli programlarda yer aldı.

Radyoculuk kariyeri “Sabah Neşesi” adlı programla Best FM’de başladı ve daha sonra “Gamlıbaykuş” ve “Karacan OnAir” programlarına ev sahipliği yaptı.

2007 yılında, “Buzda Dans” ve “Şarkı Söylemek Lazım” adlı TV programlarının yapımcılığını üstlendi. Ayrıca, çeşitli film ve dizilerde de yer aldı.

Okan Karacan, 145 kilodan 95 kiloya düşerek sağlıklı bir kilo kaybı yaşadı. Bunun yanı sıra, “Karacan Artistik Hizmetler” adlı bir üretim şirketini işletmekte ve bu şirket yurt dışında da hizmet vermektedir. Son olarak çeşitli telemarketing etkinliklerinde sunucu olarak çalışmaktadır.

2013’ün sonunda iç mimar Zeynep Kadıoğlu ile nişanlandı ve bir yıl sonra evlendi. Çiftin Alican (d.2015) ve Ayşe Naz (d.2019) adlı iki çocuğu vardır. Ancak çift, 2023’te boşanmıştır.

Ayrıca, 2014 yılında “Çılgın Dersane 3” adlı sinema filminde rol aldı. Bu filmde Duygu Çetinkaya, Paşhan Yılmazel, Boğaç Aksoy ve Serenay Aktaş ile birlikte başrolü paylaştı. Sibel Tüzün de bu filmde konuk oyuncu olarak yer aldı.

Okan Karacan, Onka Medya ve Berton Medya adlı şirketlerin de kurucusudur. Ayrıca çeşitli tiyatro oyunlarında ve film ve dizi projelerinde yer almıştır. Çalışmaları arasında “Beyefendi bir yalancı arıyor”, “Sigara Böreği” gibi tiyatro oyunları ve “Külahıma Anlat”, “Çılgın Dersane Üniversitede”, “Çılgın Dersane 4 – Ada”, “Çılgın Dersane 3”, “Dedektif Biraderler”, “Ayakta Kal”, “Anında Görüntü Show”, “Çılgın Dersane Kampta”, “Çılgın Dersane”, “Sevda Tepesi”, “Bir Varmış Bir Yokmuş”, “Hayat Bilgisi”, “Salacak Öyküleri” ve “Kaç Para Kaç” gibi film ve diziler yer alır.

Okan Karacan haberleri

Okan Karacan, Okan Karacan biyografisi, Okan Karacan hayatı, Okan Karacan özgeçmişi, Okan Karacan hakkında, Okan Karacan doğum yeri
Okan Karacan fotoğraf, Okan Karacan video, Okan Karacan resim, Okan Karacan kimdir?, Okan Karacan kaç yaşında?, Okan Karacan nereli,
Okan Karacan memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!