Okan Şarlı Biyografisi

Doğum tarihi: ??.??.1981
Okan Şarlı kaç yaşında: 42
Kilo & Boy:
Burcu:
Meslek: Müzisyen
Okan Şarlı doğum yeri: İstanbul

Okan Şarlı Kimdir?

İstanbul’da 1981 yılında doğan Okan Şarlı, “Muhtemel Aşk” adlı şarkısıyla hatırı sayılır bir hayran kitlesi yaratan “yirmi7” müzik grubunun kurucusu, vokalisti ve bas gitaristidir.

Üniversite eğitimini 2001’de yarıda bırakan Şarlı, müzik ve ses eğitimi almak için Amerika Birleşik Devletleri’ne, Los Angeles’a gitti. Santa Monica Koleji’nde eğitim alan Şarlı, diyafram kullanma, doğru nefes alma teknikleri ve sahne performansı üzerine eğitimler aldı ve ayrıca vücut anatomisi üzerine de çalışmalar yaptı.

Şarlı’nın 2007’de Los Angeles’ta kurduğu “yirmi7” müzik grubu, Amerika’da kurulan ilk Türk rock grubu olmuştur. Türkçe ve İngilizce şarkılara imza atan Şarlı, bu grupla beş defa ABD turnesi yapıp geniş bir dinleyici kitlesine ulaştı.

Şarlı, dünya çapında ses getiren “Burning Man” festivali için “All in One” isimli şarkısını yazdı ve bu festivalde 60.000 kişiye hitap ederek oldukça büyük başarı kazandı. Performansıyla “İlham, Güzellik ve Mükemmellik” ödülüne layık görüldü.

Müzik hayatında önemli bir yere sahip olan Şarlı’nın “Love is a Game”, “Dream Catcher” ve “Valley of Fire” gibi hit parçaları barındıran ilk EP’si 2010 yılında piyasaya çıktı. 2012’de “Second Mind” ve “No Chemical Love” adlı single’larını çıkaran grup, İngilizce şarkılarıyla birçok Hollywood filmine müzik sağladı. “Second Mind” isimli şarkıları James Franco ve Heather Graham’ın başrollerini paylaştığı “About Cherry” adlı filmde yer aldı.

Şarlı’nın önderliğindeki grup, 2011’de MUSIC CONNECTION dergisi tarafından “Yılın En İyi Bağımsız Grubu” olarak seçildi ve 2012’de “No Chemical Love” şarkısı “Artists in Music” ödüllerinde “En İyi Indie Rock” şarkısı oldu.

Şarlı, Hard Rock Cafe, Whisky a Go Go, Viper Room, House of Blues gibi meşhur mekanlarda konser vererek “önemli başarı elde etmeyi başardı.

Efsanevi Rock yıldızları Jimi Hendrix, Jim Morrisson, Janis Joplin, Kurt Cobain’in anısına ve Şarlı’nın 27 yaşında tekrar şarkı söyleyebilmeye başlaması üzerine adlarını “Twenty7” olarak belirlediler.

2012’de ABD turnesi yapacak olan Gripin grubu, ön grup olarak Şarlı’nın grubunu seçti. Turnenin bitimiyle birlikte ortak bir albüm teklif ettiler ve “Muhtemel Aşk” bu ortak çalışmanın bir ürünü oldu.

Şarlı, 2022 yılında Türkiye’ye dönüş yaptı ve hem İstanbul’da hem de Los Angeles’ta müzik çalışmalarına devam etti.

Okan Şarlı evli olup, müzik kariyeri boyunca birçok albüm ve single çıkarmıştır.

Okan Şarlı haberleri

Okan Şarlı, Okan Şarlı biyografisi, Okan Şarlı hayatı, Okan Şarlı özgeçmişi, Okan Şarlı hakkında, Okan Şarlı doğum yeri
Okan Şarlı fotoğraf, Okan Şarlı video, Okan Şarlı resim, Okan Şarlı kimdir?, Okan Şarlı kaç yaşında?, Okan Şarlı nereli,
Okan Şarlı memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!