Omarion Biyografisi

Doğum tarihi: 12.Kasım.1984
Omarion kaç yaşında: 39
Kilo & Boy:
Burcu: Akrep
Meslek: Müzisyen, Pop Şarkıcısı, Sinema Oyuncusu
Omarion doğum yeri: Inglewood, California, Amerika

Omarion Kimdir?

Omari Ishmael Grandberry, müzik alemi tarafından büyük bir beğeni ile karşılanan Amerikalı sanatçı, performans sanatçısı ve aktördür. Bu özgün sesli sanatçının üstün yeteneği, onu Grammy adayı yapmış ve üç albüm yayınlamasına olanak sağlamıştır. Yalnızca bir müzisyen olarak değil, aynı zamanda sayısız filmde de rol alan Omarion, müzik dünyasındaki kariyerini genişletmiştir.

Omarion, 2 Much grubunun kurucusudur ve B2K’nin baş vokalistidir. En bilinen parçaları arasında Icebox, Entourage ve Beg For It yer alır.

12 Kasım 1984 tarihinde Inglewood, California’da dünyaya gelen sanatçı, Leslie Burrell ve Trent Grandberry çiftinin yedi çocuğunun en büyüğüdür. Kardeşi O’Ryan da müzik dünyasında onun izinden gider. Ancak Omarion’un kariyeri genç yaşta başlamıştır. McDonald’s ve Kellogs Corn Pops gibi firmaların reklamlarında kendini gösterdiğinde tamamen müzikle ilgilenmeye karar vermiştir.

Hayatında dönüm noktası olan olay, 2001 yılında prodüktör Chris Stokes tarafından R&B tarzında müzik yapan B2K grubu oluşturuldu. Grubun ilk albümü 2002 yılında çıkmış ve Amerikan müzik listelerinde 2. sıraya kadar yükselmiştir. İlk albümü altın plak ödülü kazandırarak inanılmaz bir başarıya imza atmıştır.

Birkaç yıl sonra B2K, ikinci stüdyo albümü “Pandemonium!”u yayınlamıştır. P.Diddy işbirliğine rağmen, grubun müzik listeleri başarısı devam etmiştir. Grup, 2004 yılından itibaren film dünyasına geçiş yapmıştır. Omarion, You Got Served izleyicileriyle buluşma fırsatını buldu.

Omarion’un solo kariyeri 2004 yılında başladı ve kısa süre sonra ilki Epic Records etiketiyle yayınlanan O albümü çıktı. Bu albüm Amerika’da listelerde 1. oldu ve Omarion, “O”, “Touch” ve “I’m Tryna” adlı single’larla kitlelerden büyük ilgi gördü. Omarion, ilk albümüyle platin plak kazandı.

Eski çocuk yıldız Omarion, 2006’ın sonunda 21 adında yeni bir solo albüm yayınladı. Bu albüm çok olumlu eleştiriler aldı ve Omarion’un yeteneğinin gelişimini gösterdi. Bu albümde yer alan “Icebox” adlı şarkı, çizelgelerde büyük bir çıkış yakaladı. “Entourage” ve “Beg For It” adlı diğer parçalar da önemli bir ilgi gördü.

Omarion haberleri

Omarion, Omarion biyografisi, Omarion hayatı, Omarion özgeçmişi, Omarion hakkında, Omarion doğum yeri
Omarion fotoğraf, Omarion video, Omarion resim, Omarion kimdir?, Omarion kaç yaşında?, Omarion nereli,
Omarion memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!