Ömer Faruk Sorak Biyografisi

Doğum tarihi: 27.Nisan.1964
Ömer Faruk Sorak kaç yaşında: 59
Kilo & Boy:
Burcu: Boğa
Meslek: Yönetmen
Ömer Faruk Sorak doğum yeri: Ankara

Ömer Faruk Sorak Kimdir?

Ömer Faruk Sorak, Türkiye’nin saygın yönetmen ve görüntü yönetmenlerinden biridir. Ünlü isimlerin reklam filmlerine ve müzik videolarına imza atan Sorak, 27 Nisan 1964 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lise eğitimini tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Basın Yayın Yüksekokulu’nda eğitim alan Sorak, 1986’da okuldaki eğitimini tamamlamış ve 1987’de TRT kadrosuna katılarak 1995 yılına kadar kameraman olarak hizmet vermiştir.

TRT’deki görevinden ayrıldıktan sonra, görüntü yönetmeni olarak iş hayatına devam eden Sorak, 1998 yılında Böcek Yapım Şirketi’ni kurdu. Bu şirketle birlikte birçok farklı alanda çalışmalar yapan Sorak, Fatih Erdemci’nin “Ben Ölmeden Önce” adlı şarkısının video klibini çekerek adını geniş kitlelere duyurdu. Ayrıca, Teoman, Emre Altuğ, Kenan Doğulu ve Şebnem Ferah gibi birçok ünlü sanatçının videolarını çeken Sorak, bu alanda da başarısını kanıtladı.

Yönetmenliğini birlikte Yılmaz Erdoğan ile yaptığı 2000 yapımı “Vizyontele”, Ömer Faruk Sorak’ın yönetmenlik kariyerinde önemli bir dönüm noktası oldu. Film, Demet Akbağ, Yılmaz Erdoğan, Altan Erkekli ve Cem Yılmaz gibi ünlü isimlerin yer aldığı castıyla büyük bir başarı elde etti ve Sorak’ın sinema sektöründe önünü açtı.

Sorak, sinema filmlerinin yanı sıra, 2002 yılında “Aşk ve Gurur” adlı dizinin yönetmenliğini üstlenmiştir. Bununla birlikte 2004 yapımı bilim kurgu komedisi “GORA” ve 2006 yapımı gençlik komedisi “SINAV” gibi başarılı filmleriyle de dikkat çekmiştir. Cem Yılmaz’ın “Yahşi Batı” filminde de yer alan Sorak, tüm bu başarıların yanı sıra belgesel çekimleriyle de tanınmıştır.

Ömer Faruk Sorak, 2006 yılında İpek Sorak ile evlenmiş olup, Derinsu Sorak adında bir kız çocukları bulunmaktadır. Yönetmenliğini yaptığı birçok film ve dizi bulunan Sorak, hali hazırda aktif olarak sinema ve televizyon dünyasında yer almayı sürdürmektedir.

Ömer Faruk Sorak haberleri

Ömer Faruk Sorak, Ömer Faruk Sorak biyografisi, Ömer Faruk Sorak hayatı, Ömer Faruk Sorak özgeçmişi, Ömer Faruk Sorak hakkında, Ömer Faruk Sorak doğum yeri
Ömer Faruk Sorak fotoğraf, Ömer Faruk Sorak video, Ömer Faruk Sorak resim, Ömer Faruk Sorak kimdir?, Ömer Faruk Sorak kaç yaşında?, Ömer Faruk Sorak nereli,
Ömer Faruk Sorak memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!