Önder Bekensir Biyografisi

Doğum tarihi: ??.??.1975
Önder Bekensir kaç yaşında: 48
Kilo & Boy:
Burcu:
Meslek: Model, İş adamı
Önder Bekensir doğum yeri: İstanbul

Önder Bekensir Kimdir?

Önder Bekensir, 1975’te İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Ortaokul döneminde mankenlik yapmaya başlamıştır. İstanbul Boğaziçi Üniversitesi’nde turizm otelcilik bölümünü 2 yıl boyunca okuduğu süreçte, 1995 yılında “Mr.Turkey” mankenlik yarışmasında ikincilik kazandı. İki yıl boyunca mankenlik kariyerine devam eden Bekensir, 1997 yılında eğitimine ABD’nin Virginia Beach şehrindeki Atlantic University’de devam etti. Burada uluslararası işletme eğitimi aldı ve 2003’te iktisat alanında yüksek lisansını tamamladı.

ABD’de 10 yıl geçirdiği süre zarfında, bir avukatlık firmasında ve Miami’de ‘Mind Lounge’ adlı bir restoranda işletmeci olarak çalıştı. Ancak 2006 yılında babasının vefatının ardından 2007 yılında Türkiye’ye döndü ve kimyasal tuz üretim şirketleri olan aile işletmesini kardeşiyle birlikte yönetmeye başladı. Ayrıca, ailenin Denizli Acıgöl’deki bir bölgesi bulunmaktadır. Şirket, gölden çıkarılan sodyum sülfatı işleyerek boyahananeler ve deterjan firmalarına tedarik etmektedir.

ABD’deyken Courtney adlı bir kadınla nişanlanan Bekensir, Türkiye’ye dönünce askerlik görevini yerine getirdi. 2007 yılında kendi şirketi olan “Film Organizasyon”u kurdu. 3 yıl boyunca Club Blackk ve Bodrum’daki Bianca Beach’in yöneticiliğini yaptı. 2008 yazında İstanbul’daki Reina Club için CAVE adında bir kulüp açtı ve ünlü sanatçıların konser organizasyonlarını düzenledi.

2011 yılında üreticiliğe ve sunuculuğa başlayan Bekensir, Beyaz TV’de Yıldızlar Kulübü adlı bir program hazırladı ve sundu. Salı partileriyle Zilly Pera’da hafta içi partilere farklı bir bakış açısı kazandıran Bekensir, 2012 yılında Istanbul’un seçkin mekanlarından Billionaire Kulübün işletme ekibine katıldı ve Bodrum Türkbükü’nde L’ocall Beach’i işletti. Ankara’daki Filistin Caddesi’nde “Manastır” Kulübü’nü ortaklıkla açtı.

2008 yılında, Türkiye’nin en varlıklı işadamlarından Faruk Yalçın’ın kızı Süreyya Yalçın ile evlenen Bekensir, bu evlilikten 3 ay sonra ayrıldı. 2010 yılında Demet Akalın ile evlendi ancak yine aynı yıl içinde boşandı. Daha sonra, 2013 yılında Gamze Karaman ile ilişkisi oldu.

2013 yılında Nisan ayında başlayan ve Show TV’de yayınlanan “Ben Burdan Atlarım” yarışmasına katıldı ve birinci oldu. Yarışmanın diğer katılımcıları arasında Billur Kalkavan, Berksan Özer, Hale Caneroğlu, Ceyda Ersoy, Esra Ersoy, Zaza Enden, Leyla Bilginel, Şener Üşümezsoy, Ertem Şener, Serkan Tanırgan, Tuğba Özay ve Burcu Çetinkaya ve Helin Avşar bulunmaktadır.

Önder Bekensir haberleri

Önder Bekensir, Önder Bekensir biyografisi, Önder Bekensir hayatı, Önder Bekensir özgeçmişi, Önder Bekensir hakkında, Önder Bekensir doğum yeri
Önder Bekensir fotoğraf, Önder Bekensir video, Önder Bekensir resim, Önder Bekensir kimdir?, Önder Bekensir kaç yaşında?, Önder Bekensir nereli,
Önder Bekensir memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!