Onur Ünlü Biyografisi

Doğum tarihi: 24.Haziran.1973
Onur Ünlü kaç yaşında: 50
Kilo & Boy:
Burcu: Yengeç
Meslek: Senarist, Yönetmen, Şair, Müzisyen, Dizi Oyuncusu
Onur Ünlü doğum yeri: İzmit

Onur Ünlü Kimdir?

Onur Ünlü, 1973 yılında İzmit’te doğan ve anne-babası Ahmet ve Hacer Ünlü çiftinden dünyaya gelen bir sanatçıdır. Üniversite eğitimini Eskişehir Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi’nde tamamlayan Ünlü, daha sonra Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde yüksek lisansını tamamlamıştır. Çeşitli kariyerler denesine rağmen ne fotoroman yönetmenliği, ne düğün müzisyenliği ne de ticarî yazarlık Onur Ünlü’nün gerçek ilgisini çekebilmiştir.

Bir dönem 1993-1998 arasında “Ah Muhsin Ünlü” ismiyle şiir yazan sanatçı, daha sonra yazdığı şiirleri 2005 yılında “Gidiyorum Bu” isimli bir şiir kitabında toparlamıştır. Teknik olarak bir şair, yönetmen ve senarist olarak tanınan Onur Ünlü, müzik de yapmakta ve Leyla The Band adlı bir grupla davul çalmaktadır.

2013 ve 2014 arasında yönetmenliği yaptığı “Ben de Özledim” adlı dizi ile televizyon dünyasına giriş yapan Ünlü, 2015 yılında Türkan Şoray’ın yönettiği “Uzaklarda Arama” filminin senaryosunu yazmıştır.

Başarılı ve çeşitli çalışmalarıyla birçok ödüle layık görülen Ünlü, bunların arasında 2017’de 24. Uluslararası Adana Film Festivali’nde “En İyi Film” ve “En İyi Yönetmen”, 2014’te 51. Uluslararası Altın Portakal Film Festivali’nde “En İyi Yönetmen” ve 33. İstanbul Film Festivali’nde “En İyi Yönetmen” ödülleri bulunmaktadır.

Onur Ünlü’nün yönetmenliğini yaptığı ve senaryosunu yazdığı filmler ve diziler arasında ‘Topal Şükran Ve Maceraları’, ‘Dudullu Postası’, ‘Put Şeylere’, ‘Görünen Adam’, ‘Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok’, ‘Beş Kardeş’, ‘İtirazım Var’, ‘Sen Aydınlatırsın Geceyi’, ‘Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi’ gibi eserler bulunmaktadır. Ayrıca başrolünde oynadığı ‘Ben de Özledim’, ‘Delili Yürek’ ve ‘Kapalı Gişe’ isimli yapımlar da kariyeri boyunca katkıda bulunduğu projeler arasındadır.

Onur Ünlü haberleri

Onur Ünlü, Onur Ünlü biyografisi, Onur Ünlü hayatı, Onur Ünlü özgeçmişi, Onur Ünlü hakkında, Onur Ünlü doğum yeri
Onur Ünlü fotoğraf, Onur Ünlü video, Onur Ünlü resim, Onur Ünlü kimdir?, Onur Ünlü kaç yaşında?, Onur Ünlü nereli,
Onur Ünlü memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!