Osman Kaya Biyografisi

Doğum tarihi: 12.Ağustos.1980
Osman Kaya kaç yaşında: 43
Kilo & Boy:
Burcu: Aslan
Meslek: Yönetmen
Osman Kaya doğum yeri:

Osman Kaya Kimdir?

12 Ağustos 1980 doğumlu olan Osman Kaya, çok sayıda popüler dizide ve filmde yardımcı yönetmen ve ikinci yönetmenlik yapmıştır. Bu yapımlar arasında Lise Defteri, Emret Komutanım, Karadağlar, Kurt Kanunu, Acayip Hikayeler ve Kaçak dizileri ile Beyza’nın Kadınları ve Banyo sinema filmleri bulunmaktadır.

2014 yılında yardımcı yönetmeni olduğu Filinta adlı dizinin 2015 yılında ana yönetmeni olmuştur. Bu dizi, Onur Tuna, Serhat Tutumluer, Berrak Tüzünataç, Hakan Kurtaş, Nur Fettahoğlu, Asena Tuğal, Rıza Kocaoğlu, Hazım Körmükçü, Damla Aslanalp, Demet Tuncer gibi tanınmış oyuncuları bir araya getirmiştir.

2016’da Bülent İnal, Ayça Bingöl, Ceyda Düvenci’nin başrollerini paylaştığı “Babam ve Ailesi” dizisinin yönetmenlik koltuğuna oturmuştur.

2017 yılında, Ev Film ve Barakuda Film’in ortak yapımı olan “İsimsizler” dizisinin yönetmenliğini üstlenmiştir.

2018’de, yönetmenliğini Osman Kaya’nın yaptığı “Deliler Fatihin Fermanı” adlı filmde ise Erkan Petekkaya, Cem Uçan, Yetkin Dikinciler, Kamil Güler, İsmail Filiz, Nur Fettahoğlu, Gökçe Özyol ve Demet Tuncer gibi oyuncular başrolleri paylaşmıştır.

Kaya, profesyonel kariyerinde hem yönetmenlik hem de yardımcı yönetmenlik görevlerini üstlenmiştir. Özellikle Filinta “Bin Yılın Şafağında”, “Babam ve Ailesi”, “İsimsizler” ve “Deliler Fatihin Fermanı” adlı yapımlarla tanınıyor. Ayrıca “Yasak Elma” adlı yapımda senaryo yazımı ve oyunculuk da yapmıştır.

Osman Kaya haberleri

Osman Kaya, Osman Kaya biyografisi, Osman Kaya hayatı, Osman Kaya özgeçmişi, Osman Kaya hakkında, Osman Kaya doğum yeri
Osman Kaya fotoğraf, Osman Kaya video, Osman Kaya resim, Osman Kaya kimdir?, Osman Kaya kaç yaşında?, Osman Kaya nereli,
Osman Kaya memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!