Osman Soykut Biyografisi

Doğum tarihi: 01.Ocak.1957
Osman Soykut kaç yaşında: 66
Kilo & Boy:
Burcu: Oğlak
Meslek: Tiyatro Oyuncusu, Sinema Oyuncusu, Dizi Oyuncusu
Osman Soykut doğum yeri: Ankara

Osman Soykut Kimdir?

1957’nin ilk günü Ankara’da dünyaya gelen Osman Soykut, bankacı babasının iş nedeniyle Almanya’da görevli olması sebebiyle ilkokula Frankfurt International School’da başladı. Soykut ailesi Ankara’ya döndüğünde, orta ve lise öğrenimini buradaki TED Ankara Koleji’nde tamamladı. 1980 yılında, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden diplomasını aldı.

Osman Soykut, eğitimini tamamladıktan sonra başkent Ankara’da mimarlık sektörünün içine girdi ve kısa süre sonra işini İstanbul’a taşıdı. 1985’te Amerika yolculuğu başladı ve burada mimarlık, set ve eğlence parkı tasarımı alanlarında çalışmalar yürüttü. Devamında 3 boyutlu animasyon alanına yöneldi ve Microprose, Novalogic, Walt Disney Interactive gibi oyun şirketlerinde görev yaptı.

1996 yılında hobi olarak başladığı oyunculuk yaşamına, kariyer olarak devam etme kararı aldı ve ünlü yönetmen Milton Katselas’ın liderliğindeki Beverly Hills Playhouse’a katıldı. Buradan beş yıl boyunca atölye eğitimleri aldı ve sonra Al Pacino, Steve Martin, John Malkovich, Julian McMahon gibi ünlü isimlerle çalışma fırsatı elde etti. Alias, Charmed ve The Bold And The Beautiful gibi dizilerde ve Art School Confıdential, The Hot Chick, Salomaybe gibi filmlerde rol aldı.

2007 yılında Türkiye’ye döndü ve “İki Yabancı” adlı dizide Keremcem, Hatice Şendil, Kenan Bal, Selma Güneri, Turgut Tunçalp gibi isimlerle beraber ekran karşısına çıktı. Aynı yıl başlayan ve 2008’e kadar süren “Pars: Narkoterör” adlı dizi projesinde “Haydar” karakterini canlandırdı. Bu dizi süresince İbrahim Çelikkol, Seda Bakan, Oğuz Galeli, Nida Şafak, Leyla Bilginel ile beraber bir ekip oluşturdular.

2013’teki “Tatar Ramazan” dizisinde rol aldı ve “Kirmastılı” karakterine hayat verdi. Bu dizide Bülent İnal, Burak Yamantürk, Burcu Kara, Özge Özpirinçci, Nur Sürer, Volga Sorgu, Ahmet Mekin gibi isimlerle çalıştı.

2014’te başlayan ve oldukça popüler olan “Diriliş: Ertuğrul Gazi” adlı dizide, İbn-i Arabi karakterini canlandıran Osman Soykut, Engin Altan Düzyatan, Esra Bilgiç, Kaan Taşaner, Didem Balçın, Serdar Gökhan, Hülya Darcan, Levent Öktem, Hakan Vanlı, Serdar Deniz, Turgut Tunçalp, Mehmet Çevik, Cavit Çetin Güner, Hande Subaşı gibi birçok önemli oyuncu ile aynı sette çalıştı.

Osman Soykut haberleri

Osman Soykut, Osman Soykut biyografisi, Osman Soykut hayatı, Osman Soykut özgeçmişi, Osman Soykut hakkında, Osman Soykut doğum yeri
Osman Soykut fotoğraf, Osman Soykut video, Osman Soykut resim, Osman Soykut kimdir?, Osman Soykut kaç yaşında?, Osman Soykut nereli,
Osman Soykut memleketi

Haber bulunamadı

Giriş Yap

En Güncel Magazin Haberleri Sitesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!